h داعش را ظرف یک ماه از عراق بیرون خواهیم کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

داعش را ظرف یک ماه از عراق بیرون خواهیم کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,داعش را ظرف یک ماه از عراق بیرون خواهیم کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,داعش را ظرف یک ماه از عراق بیرون خواهیم کرد

داعش را ظرف یک ماه از عراق بیرون خواهیم کرد

داعش را ظرف یک ماه از عراق بیرون خواهیم کرد

شیخ عباس المحمداوی دبیرکل گردان های حزب الله عراق اعلام کرد: پس از نبردهایی که ما با داعش داشتیم این گروهک را بسیار ضعیف‌تر از آنچه رسانه‌ها مطرح می‌کنند، یافتیم.

وی افزود: گردان‌های حزب‌الله امروز متعهد می‌شوند که ظرف 30 روز همه تروریست‌های گروهک داعش را از عراق بیرون کند.

المحمداوی تاکید کرد: این حجم از گروهک داعش و وحشت‌آفرینی از آن دروغ آمریکایی بزرگ است که جهان امروز در آن به‌سر می‌برد. آمریکا به دنبال ایجاد فتنه میان کشورهای عربی برای استثمار منابع آنها و ایجاد پایگاه‌های نظامی در این کشورها به ویژه عراق و سوریه است.

وی افزود: آمریکا امروز به‌دنبال سرنگونی نظام سوریه و ایجاد رژیمی مطابق معیارهای اسرائیل برای حفظ امنیت اسرائیل است به‌ویژه که سیطره آن بر کشورهای حوزه خلیج فارس تضمین شده است.

دبیرکل گردان‌های حزب‌الله عراق افزود: گروهک داعش آلت دست آمریکا برای کمک به تحقق اهداف اسرائیل است. آمریکا خواستار ایجاد پایگاه‌های دائمی در عراق به بهانه مبارزه با داعش است و در عین حال پیام‌های تهدید‌آمیز به کشورهای اروپایی می‌دهد که می‌تواند با گسترش داعش به اروپا مقابله کند.

این سخنان در حالی بیان می‌شود که مسئولان آمریکایی به‌دنبال بزرگنمایی خطر داعش هستند و مسئولان نظامی آمریکایی چندی قبل از خطر داعش برای بغداد سخن گفته و تاکید کردند که مبارزه با این گروهک به چندین دهه زمان نیاز دارد.

4 آبان 1393