h ترسناک ترین عضو گروه داعش به هلاکت رسید + عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ترسناک ترین عضو گروه داعش به هلاکت رسید + عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ترسناک ترین عضو گروه داعش به هلاکت رسید + عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ترسناک ترین عضو گروه داعش به هلاکت رسید + عکس

ترسناک ترین عضو گروه داعش به هلاکت رسید + عکس

ترسناک ترین عضو گروه داعش به هلاکت رسید + عکس

ارتش لبنان در یک عملیات امنیتی در منطقه "الضنیه"،"احمد سلیم میقاتی"، ملقب به "ابو الهدی" یکی از مهم‌ترین عناصر تروریست را دستگیر کرد.

احمد سلیم میقاتی متولد ۱۹۶۸میلادی از اهالی شهر طرابلس در شمال لبنان است که با گروه تروریستی تکفیری داعش بیعت کرده است و از خطرناک‌ترین تروریست‌های تکفیری در شمال لبنان محسوب می‌شود.

وی اقدام به تشکیل باندی تروریستی تکفیری در منطقه شمال لبنان کرده و درصدد اجرای یک عملیات بزرگ تروریستی با هماهنگی و همدستی "عمر میقاتی" پسرعموی خود بوده است.

عمر میقاتی در بلندی‌های شهرک عرسال بسر می‌برد و با گروه داعش همکاری می‌کند و با سرکردگان اصلی این گروه در داخل سوریه در تماس است.

احمد سلیم میقاتی، که خبرگزاری ملی لبنان اعلام کرده بود عامل بریدن سرنظامیان لبنانی بوده است با فریب دادن جوانان لبنانی شهرهای شمالی لبنان آن‌ها را به بلندی‌های القلمون سوریه برای پیوستن به گروههای تروریستی تکفیری می‌فرستاد.

این تروریست تکفیری که سر "علی السید" و "عباس مدلج" دو نظامی ربوده شده لبنانی توسط گروه تروریستی تکفیری داعش را بریده است در یکی از خانه‌های پناهجویان سوری در شمال لبنان پنهان شده بود.

ارتش لبنان اعلام کرده در این درگیری یک تروریست سوری کشته شد و دو نفر دیگر زخمی شدند. همچنین مقادیری سلاح، مهمات و کمربندهای انفجاری کشف و ضبط شد.

میقاتی در سال ۲۰۰۴ به اتهام برنامه ریزی و شرکت در حملات تروریستی به چند مرکز دیپلماتیک و منافع خارجی‌ها بازداشت شده بود.

فرماندهی ارتش لبنان اعلام کرده است که احمد سلیم میقاتی همچنین در انفجار رستوان مک دونالد بیروت در سال ۲۰۰۳ مشارکت داشته و در نبردهای سال ۱۹۹۹ علیه ارتش لبنان در شهر الضنیه دست داشته است.

2 آبان 1393