h حیدر العبادی وارد تهران شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حیدر العبادی وارد تهران شد ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حیدر العبادی وارد تهران شد ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حیدر العبادی وارد تهران شد

حیدر العبادی وارد تهران شد

نخست وزیر عراق در راس هیاتی دوشنبه شب وارد تهران شد و در فرودگاه مهرآباد مورد استقبال حسین امیرعبداللهیان معاون عربی- آفریقایی وزارت امورخارجه قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، در این سفر حیدرالعبادی را که نخستین سفر وی پس از تصدی مسوولیت نخست وزیری عراق به ایران است، وزرای نفت، برق ، بازرگانی، منابع آبی و یکی از اعضای پارلمان همراهی می کنند.

نخست وزیر عراق فردا سه شنبه با اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و جمعی دیگر از مقامات کشور دیدار و گفت و گو می کند.

حیدر العبادی پیش از سفر به تهران تاکید کرد که روابط عراق با جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای همسایه از لحاظ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در دولت وی گسترش خواهد یافت.

دفتر نخست وزیری عراق پیشتر اعلام کرد که سفر العبادی به تهران و دیدار وی با مقام های ایرانی در جهت همسو کردن تلاش ها برای کمک به عراق در جنگ علیه گروهک تروریستی داعش و همچنین تقویت همکاری بین دو کشور در زمینه های مختلف است.

در این سفر به گفته نخست وزیر عراق، راه های تقویت روابط دوجانبه از جمله در زمینه های انرژی، مسکن و نیز بازسازی عراق مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

29 مهر 1393