h کشته شدن خبرنگار شبکه «پرس‌.تی‌.وی» در نزدیکی مرز ترکیه و سوریه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کشته شدن خبرنگار شبکه «پرس‌.تی‌.وی» در نزدیکی مرز ترکیه و سوریه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی, کشته شدن خبرنگار شبکه «پرس‌.تی‌.وی» در نزدیکی مرز ترکیه و سوریه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی, کشته شدن خبرنگار شبکه «پرس‌.تی‌.وی» در نزدیکی مرز ترکیه و سوریه

کشته شدن خبرنگار شبکه «پرس‌.تی‌.وی» در نزدیکی مرز ترکیه و سوریه

 کشته شدن خبرنگار شبکه «پرس‌.تی‌.وی» در نزدیکی مرز ترکیه و سوریه

شبکه تلویزیونی «پرس‌.‌تی‌.‌وی» در خبری فوری و زیر‌نویس اعلام کرد که سرنا شیم خبرنگار این شبکه در نزدیکی مرز بین ترکیه و سوریه کشته شده است.

به گزارش «تابناک»، روز یکشنبه رسانه‌های ترکیه‌ای اعلام کردند، «سرنا شیم» خبرنگار شبکه انگلیسی‌زبان پرس‌تی‌وی در یک سانحه رانندگی در این کشور جان خود را از دست داد؛ اما با توجه به اینکه در چند روز اخیر، مقامات اطلاعاتی ترکیه این خبرنگار را به جاسوسی متهم کرده بودند، مرگ وی بسیار مشکوک است!

خبرنگار شبکه«پرس تی وی»در نزدیکی مرز بین ترکیه و سوریه کشته شد

هفته گذشته، مقامات اطلاعاتی ترکیه، خانم شیم را به جاسوسی برای مخالفان دولت متهم کرده بودند. شبکه پرس‌تی‌وی، دلیل این اتهام‌زنی را گزارش‌های وی از مواضع دولت ترکیه در قبال تحولات شهر کردنشین کوبانی اعلام کرده بود. ‌‌حمیدرضا عمادی‌، مدیر اتاق خبر پرس‌تی‌وی نیز با اشاره به اقدام اخیر ترکیه، مبنی بر متهم کردن خبرنگار این رسانه به اتهام جاسوسی گفته بود: به محض اطلاع از این خبر با خانم «سرنا شیم» صحبت کردم و وی گفت، زمانی که برای تهیه خبر، هتل محل اقامت خود را ترک کرده، افرادی که به گفته وی، مأموران امنیتی ترکیه بودند به محل اقامت او رفته و درباره‌ وی سؤالاتی کرده‌اند و وقتی که به مأموران امنیتی اعلام می‌شود که خانم سرناشیم فقط یک خبرنگار است، آن‌ها ادعا می‌کنند، ‌وی جاسوس است و باید به محض دیدن این خانم، حضور وی را به مأموران امنیتی اطلاع دهند. عمادی همچنین تصریح کرده بود: به گفته خانم سرناشیم، مأموران امنیتی به چندین هتل دیگر برای جستجو‌ وی ‌می‌‌روند و این خبرنگار این موضوع را در یک ارتباط زنده با شبکه پرس‌تی‌وی اعلام کرده که احتمال می‌رود، دلیل این اتهام پوشش اخبار مربوط به موضع ترکیه در قبال تروریست‌های داعش در کوبانی و مناطق پیرامون آن بوده باشد. همچنین خانم شیم هم در پاسخ به این اتهام گفته بود، او از معدود خبرنگارانی است که به گزارش‌هایی در مورد سفر تروریست‌ها از خاک ترکیه به سوریه دست یافته و تصاویری هم از انتقال تروریست‌ها با کامیون‌های سازمان تأمین غذا و دیگر نهادهای غیردولتی از ترکیه به سوریه، دریافت کرده است. وی همچنین از اتهام خود ابراز تعجب کرده و گفته بود: «من چیزی برای مخفی کردن ندارم و هرگز غیر از شغل خود، کار دیگری انجام نداده‌ام».

28 مهر 1393