h کردها، شرق و جنوب کوبانی را از داعش پس گرفتند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کردها، شرق و جنوب کوبانی را از داعش پس گرفتند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کردها، شرق و جنوب کوبانی را از داعش پس گرفتند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کردها، شرق و جنوب کوبانی را از داعش پس گرفتند

کردها، شرق و جنوب کوبانی را از داعش پس گرفتند

نیروهای کرد، تروریست‌های داعش را از مناطق شرق و جنوب کوبانی بیرون راندند. به گزارش گروه بین الملل "خبرگزاری دانشجو" شبکه الجزیره انگلیسی، گزارش داد، نیروهای مبارز کرد با همراهی حملات هوایی نیروهای ائتلاف توانستند مناطق تصرف شده در کوبانی را از داعش پس بگیرند.

ازسوی دیگر نیروهای بومی کوبانی تصاویری را در اختیار رسانه‌های خارجی قرار داده اند که در بدن برخی کشته شدگان هیچ گونه جراحت و یا بریدگی ناشی از گلوله و یا انفجار دیده نمی شود که این ادعای استفاده از سلاح شیمیایی توسط داعش را تقویت می کند. همچنین ستاد ارتش ترکیه نیز در پی ادعای استفاده از سلاح شیمیایی از سوی گروههای تکفیری داعش در شهر کوبانی سوریه ضمن اعلام آماده باش، همه نیروهای مستقر در مرز خود را به ماسک، بارانی و پوششهای لازم مجهز کرد.

سی و سه روز از مقاومت نیروهای بومی شهر کوبانی در مقابل نیروهای تکفیری داعش می گذرد. صالح مسلم رهبر نیروهای بومی کوبانی گفت : در این درگیریها تاکنون 1294 نیروی داعش کشته شدند.

25 مهر 1393