h عضو آلمانی داعش برای مرکل پیام مرگ فرستاد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

عضو آلمانی داعش برای مرکل پیام مرگ فرستاد ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,عضو آلمانی داعش برای مرکل پیام مرگ فرستاد ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,عضو آلمانی داعش برای مرکل پیام مرگ فرستاد

عضو آلمانی داعش برای مرکل پیام مرگ فرستاد

یک شهروند آلمانی عضو داعش، آنگلا مرکل را به خاطر همکاری با ائتلاف بین المللی در مبارزه علیه این گروه تروریستی و ارسال سلاح به کردهای عراق به مرگ تهدید کرد.

به گزارش ایرنا، روزنامه بیلد با انتشار یک فیلم ویدئویی از تهدیدات «میشائیل ن» علیه صدر اعظم آلمان نوشت: این آلمانی عضو داعش در پیام ویدئویی خود آنگلا مرکل را به خاطر همکاری با سران کشورهای آمریکا و انگلیس در حملات نظامی علیه داعش در عراق و سوریه تهدید به مرگ کرد.

به نوشته این روزنامه، این شهروند آلمانی که در شهر گلادبک واقع در غرب آلمان زندگی می کرد و از افراط گرایان مشهور این شهر بود این روزها با انتخاب نام «ابو داوود» برای خود به تروریست های داعش پیوسته و در جنایات این گروه تروریستی مشارکت دارد.

بیلد همچنین نوشت: میشائیل که در گذشته رهبری یک گروه سلفی را در آلمان برعهده داشت در سال 2012 از سوی وزارت کشور از هرگونه فعالیت در این زمینه منع شد اما با ظهور داعش و با پیوستن به این گروه تروریستی اقدامات افراط گرایانه خود را از سرگرفته است.

در همین رابطه، «کلودیا روت» معاون رییس پارلمان آلمان که به تازگی از سفر ترکیه بازگشته است در مصاحبه با رادیو آلمان بر لزوم مشارکت بین المللی و مقابله جدی با گروه تروریستی داعش تاکید کرد.

این نماینده مجلس آلمان با اشاره به اینکه همه کشورهای منطقه باید در این مبارزه نقش خود را ایفا کنند بر ضرورت حضور ایران و عربستان به عنوان دو کشور مهم منطقه در ائتلاف بین المللی مبارزه علیه داعش تاکید کرد.

کلادیو روت خاطرنشان کرد: عربستان سعودی نمی تواند بیش از این از همکاری با جامعه بین المللی برای مقابله با تروریسم در منطقه خودداری کند.

معاون رییس پارلمان آلمان در ادامه بر نقش محوری شورای امنیت سازمان ملل متحد در مبارزه علیه داعش اشاره کرد و افزود: هرگونه اقدام نظامی از سوی جامعه بین المللی در این رابطه باید با هماهنگی سازمان ملل متحد باشد.

براساس گزارش های مقامات اطلاعاتی کشورهای غربی، بیش از سه هزار شهروند اروپایی و همچنین ده ها صهیونیست در کنار تروریست های تکفیری داعش در سوریه و عراق می جنگند.

24 مهر 1393