h انفجار در کاظمین با ۶۸ کشته و زخمی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

انفجار در کاظمین با ۶۸ کشته و زخمی ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,انفجار در کاظمین با ۶۸ کشته و زخمی ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,انفجار در کاظمین با ۶۸ کشته و زخمی

انفجار در کاظمین با ۶۸ کشته و زخمی

بر اثر انفجار یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده در کاظمین در شمال بغداد ۱۸ عراقی کشته شدند.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر در این انفجار پنجاه نفر هم زخمی شدند.

در تحولی دیگر از عراق، نیروهای امنیتی عراق در استان صلاح الدین، ابو خَطّاب العراقی موسوم به حاکم شرعی داعش را در منطقه بِیجی به هلاکت رساندند.

عبدالوهاب الساعدی فرمانده عملیات ارتش عراق در استان صلاح الدین در این باره گفت نیروهای امنیتی عراق این سرکرده داعشی را در عملیاتی که به انهدام سه خودروی مجهز به تیربار نیروهای داعش منجر شد به هلاکت رساندند. در این عملیات شش عضو داعش به هلاکت رسیدند.

تکذیب درگیری در اطراف فرودگاه بغداد

اتاق فرماندهی عملیات بغداد روز سه شنبه با بی اساس خواندن شایعه درگیری های مسلحانه در نزدیکی فرودگاه بین المللی در غرب بغداد ، تاکید کرد: امنیت در همه مناطق بغداد برقرار است .

به گفته این منبع « پروازها در فرودگاه بین المللی بغداد عادی است و هیچ مشکلی وجود ندارد. رسانه ها می توانند از فرودگاه دیدار کنند و از عادی بودن اوضاع آن مطلع شوند.»

پیش از این برخی رسانه های عربی و غربی از درگیری هایی میان نیروهای عراقی و تروریستهای داعش در اطراف کمربندی بغداد و فرودگاه بین المللی این شهر خبر داده بودند

22 مهر 1393