h وزیر خارجه عربستان: بشار اسددر آینده این کشور هیچ نقشی نخواهد داشت - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وزیر خارجه عربستان: بشار اسددر آینده این کشور هیچ نقشی نخواهد داشت,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وزیر خارجه عربستان: بشار اسددر آینده این کشور هیچ نقشی نخواهد داشت,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وزیر خارجه عربستان: بشار اسددر آینده این کشور هیچ نقشی نخواهد داشت

وزیر خارجه عربستان: بشار اسددر آینده این کشور هیچ نقشی نخواهد داشت

وزیر خارجه عربستان با تکرار موضع گیری گذشته در قبال نظام سوریه گفت که بشار اسد رئیس جمهور سوریه در آینده این کشور هیچ نقشی نخواهد داشت. به گزارش مشرق، شبکه خبری اسکای نیوز گزارش داد: سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان در کنفرانس خبری مشترک با همتای آلمانی خود در جده گفت که بشار اسد رئیس جمهور سوریه در آینده این کشور هیچ نقشی نخواهد داشت.

وزیر خارجه عربستان با تکرار ادعاهای خود علیه دولت سوریه مدعی شد: «نمی‌توان به اسد اعتماد کرد و او نمی‌تواند بخشی از راه حل در آینده سوریه باشد.»

وی افزود: ما اتفاق نظر داریم که بشار اسد نمی تواند نقشی در آینده سوریه داشته باشد.

وزیر خارجه عربستان با اشاره به مسئله یمن از گروه‌های مختلف در یمن خواست تا زبان گفت‌و‌گو را بر آنچه وی زبان سلاح خواند ترجیح دهند . وی گفت که یمن تنها با همزیستی مشترک می‌تواند به ثبات برسد.

سعود الفیصل بدون اشاره به کمک‌های مالی این کشور به گروه‌های مسلح در سوریه و موافقت این کشور با آموزش معارضان به اصطلاح میانه روی سوریه در خاک خود ادعا کرد: «نظام سوریه در تبدیل این کشور به لانه‌ای برای تروریسم نقش داشته است.»

در حالی که رسانه‌ها اخبار زیادی را از پیشروی‌های داعش در الانبار و دیگر مناطق عراق منتشر می‌کنند "فرانک اشتاین‌مایر" وزیر خارجه آلمان در این کنفرانس خبر گفت : حملات ائتلاف بین المللی علیه داعش پیشروی این گروه تروریستی را در عراق متوقف کرده است.

وزیر خارجه آلمان افزود: داعش همه دنیا را تهدید می‌کند و ما با عربستان در مورد مبارزه با داعش هم‌عقیده هستیم.

وی درباره تحولات جاری در یمن نیز گفت: روند تحول دموکراسی در یمن با مانعی روبرو است.

21 مهر 1393