h تهدید شدن پوتین توسط داعش - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تهدید شدن پوتین توسط داعش,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تهدید شدن پوتین توسط داعش,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تهدید شدن پوتین توسط داعش

تهدید شدن پوتین توسط داعش

یکی از سرکرده های داعش رئیس جمهوری روسیه را تهدید به انتقام گیری کرد. به گزارش مشرق به نقل از پایگاه الیوم السابع، عمر چچنی از سرکرده های داعش، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را تهدید کرد. وی در تماس تلفنی با خانواده اش که در گرجستان زندگی می کنند با اشاره به هزاران تروریستی که تحت فرمان وی قرار دارند از پیوستن تعداد بیشتری برای جنگ با روسیه خبر داد و وعده بازگشت برای انتقام گرفتن از رئیس جمهوری روسیه را داد.

تعداد تروریستهای چچنی در داعش حدود 200 تا 1000 نفر است که بیشتر آن از منطقه بانکیسی جرج در مرزهای گرجستان و چچن هستند.در نوار ویدئوی متعلق به داعش که چندی قبل منتشر شد تروریستهای داعش پوتین و روسیه را تهدید کرده و وعده جنگ با روسیه در آینده نزدیک را داده بودند.رمضان قدیروف رئیس جمهوری چچن این حملات را محکوم کرده بود.اما عمر چچنی که پوتین را تهدید کرده است نام واقعی اش ترخان پاترا شویلی است که در سال 2012 از زندانی در گرجستان آزاد شد تا به سوریه برود و به یکی از سرکردگان داعش تبدیل شود.

19 مهر 1393