h رئیس جدید سرویس اطلاعات مخفی بریتانیا (آم‌آی6) معرفی شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رئیس جدید سرویس اطلاعات مخفی بریتانیا (آم‌آی6) معرفی شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رئیس جدید سرویس اطلاعات مخفی بریتانیا (آم‌آی6) معرفی شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رئیس جدید سرویس اطلاعات مخفی بریتانیا (آم‌آی6) معرفی شد

رئیس جدید سرویس اطلاعات مخفی بریتانیا (آم‌آی6) معرفی شد

رئیس جدید سرویس اطلاعات مخفی بریتانیا (آم‌آی6) معرفی شد

«فیلیپ هاموند» وزیر خارجه انگلیس روز جمعه اعلام کرد «آلکس یانگر» از سوی این وزارتخانه و در توافق با دفتر نخست وزیری به سمت ریاست جدید سرویس اطلاعات مخفی بریتانیا (MI6) منصوب شده است.

آقای یانگر جانشین «سر جان ساورز» می‌شود و از ماه آینده شروع به کار خواهد نمود. وی که از سال 1991 به عنوان افسر بخش محرمانه سرویس اطلاعاتی مشغول به کار بوده، در دو سال گذشته بر عملیات این سرویس در سطح جهانی نظارت داشته است و افسر ارشد SIS در افغانستان هم بوده است.

خبرگزاری فارس: رئیس جدید «ام‌آی6» معرفی شد

وی اقتصاد خوانده و پیش از پیوستن به MI6 در ارتش بریتانیا افسر بوده نقش‌های عملیاتی گوناگونی در لندن داشته که از آن جمله می‌توان به راهبری عملیات ضد تروریسم در سه سال منتهی به بازیهای المپیک در لندن اشاره کرد.

«ترزا می» وزیر کشور انگلیس در اواخر ماه اوت اعلام کرده بود (اینجا) که سطح هشدار تهدیدات تروریستی در این کشور به وضعیت «وخیم» رسیده و این بدان معناست که احتمال زیادی وجود دارد که حملات تروریستی در این کشور صورت گیرد وی بار دیگر در روزهای گذشته با اعلام اینکه «بیش از 500» تبعه بریتانیا برای پیوستن به گروه‌های تروریستی به سوریه سفر کرده‌اند، اعلام کرد (اینجا) در انگلستان «با تهدید جدی روبرو هستیم.»

11 مهر 1393