h برای هر3500 نفر یک بانک، هر 4900 نفر یک مسجد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

برای هر3500 نفر یک بانک، هر 4900 نفر یک مسجد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,برای هر3500 نفر یک بانک، هر 4900 نفر یک مسجد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,برای هر3500 نفر یک بانک، هر 4900 نفر یک مسجد

برای هر3500 نفر یک بانک، هر 4900 نفر یک مسجد

بانک جهانی با بررسی آمار شعب بانک در ۱۷۸کشور جهان اعلام کرد، سرانه شعب بانکی در ایران بیشتر از کشورهای توسعه‌یافته‌ای مثل انگلیس، نروژ، اتریش و آلمان است. این درحالیست که در کلانشهر تهران به ازای هر ۴۲۰۰ نفر یک مسجد وجود دارد این آمار در برخی مناطق نظیر «تهرانپارس» به ازای هر ۴۹۰۰ نفر یک مسجد می‌باشد. به گزارش تریبون مستضعفین، بانک جهانی با بررسی آمار شعب بانک در ۱۷۸کشور جهان اعلام کرد، سرانه شعب بانکی در ایران بیشتر از کشورهای توسعه‌یافته‌ای مثل انگلیس، نروژ، اتریش و آلمان است. این درحالیست که در کلانشهر تهران به ازای هر ۴۲۰۰ نفر یک مسجد وجود دارد این آمار در برخی مناطق نظیر «تهرانپارس» به ازای هر ۴۹۰۰ نفر یک مسجد می‌باشد.

به ازای هر ۳۵۰۰ نفر یک شعبه بانک وجود دارد

براساس آمارهای منتشر‌شده از‌سوی این نهاد بین‌المللی، در ایران به‌ازای هر ۱۰۰‌هزار نفر١/٢٩شعبه بانک تجاری تاسیس شده است که این رقم تقریبا دوبرابر آلمان و اتریش است. این جمله به این معنا است که تقریبا به ازای هر ٣۵٠٠ نفر ایرانی یک بانک وجود دارد.در آلمان به‌ازای هر ۱۰۰‌هزار نفر۵/١۵شعبه بانک، در اتریش ۱۵شعبه، در انگلیس٢/٢۴شعبه و در نروژ٧/١٠شعبه تاسیس شده است. ایران از نظر میزان سرانه شعب بانکی در رتبه۴۱ جهان قرار گرفته است.

به ازای هر ۴۹۰۰ نفر یک مسجد وجود دارد

طبق گزارشی که خبرگزاری فارس منتشر کرده است، در کلانشهر تهران به ازای هر ۴۲۰۰ نفر یک مسجد وجود دارد، این عدد به صورت میانگین است وگرنه برخی محلات مسجد ندارند و در برخی دیگر نظیر «تهرانپارس» به ازای هر ۴۹۰۰۰ نفر فقط یک مسجد یافت می‌شود! بیشترین کمبود مسجد نیز مربوط به منطقه۱ است. کلانشهر تهران دارای ۱۹۴۱ مسجد است و بر اساس امکان دسترسی به مسجد، نیاز به ساخت و ۱۰۱۶ مسجد دیگر وجود دارد. به طور کلی با توجه به آمار جمعیت سال ۱۳۹۰ و مساجد موجود در شهر تهران به ازای هر ۴۲۸۹ نفر یک مسجد وجود دارد! این موضوع در برخی مناطق تهران نامطلوب‌تر است و مثلاً منطقه چهار، به ازای هر ۶۴۵۳ نفر یک مسجد وجود دارد!

در نبود مسجد، ساخت «حسینیه» عبادت نیست

به گزارش مسیرانلاین حجت الاسلام قرائتی در آخرین برنامه «درسهایی از قرآن» با انتقاد شدید از ساخت حسینیه در شهرهایی که با کمبود مفرط «مسجد» روبرو هستند گفت: « خیلی‌ها پول خرج می‌کنند و خیال می‌کنند خوب است. تمام کسانی که حسینیه می‌سازند، در مناطقی که مسجد نیست، روز قیامت باید بدون رودربایستی جواب بدهند. کسی دیگر نمی‌تواند این حرف را بزند. جایی که مسجد نیست شما به چه حقی حسینیه می‌سازی؟ حسینیه سالی ده روز روشن است. عاشورا، گاهی هم در آن ختم می‌گیرند. مراسم! مسجد دائماً باید درش باز باشد. مسجد در طول سال است. جایی که کیلومتر در کیلومتر مسجد نیست، به چه دلیلی شما… من خوشم می‌آید. باسمه تعالی بی‌خود خوشت می‌آید. من مرید ابالفضل هستم. ابالفضل این کار شما را قبول ندارد… با نبودن بسیاری از مناطق، کیلومتر در کیلومتر جمعیت هست و مسجد نیست. با نداشتن مسجد، ساختن حسینیه عبادت نیست. آقایانی که حسینیه می‌سازند با اینکه کیلومتر در کیلومتر مسجد پیدا نمی‌شود، اینها خودشان را آماده جواب امام حسین کنند. این یک مورد است. »

11 مهر 1393