h سرکرده بوکوحرام: من زنده‌ام - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سرکرده بوکوحرام: من زنده‌ام ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی, سرکرده بوکوحرام: من زنده‌ام ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی, سرکرده بوکوحرام: من زنده‌ام

سرکرده بوکوحرام: من زنده‌ام

ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: رهبر بوکو حرام اعلام کرد که در حال حاضر در قید حیات بوده و رهبری "خلافت" خود را در شهرهایی که تحت کنترل این گروه تروریستی قرار دارد به دست گرفته است.

رهبر بوکوحرام پیشتر در ویدئویی اعلام کرده بود که شهری در شمال شرقی نیجریه که به دست شبه نظامیان این گروه افتاده بود، هم اکنون تحت یک "خلافت اسلامی" قرار گرفته است.

ابوبکر شیکاو، رهبر گروه شبه نظامی بوکوحرام در ویدئویی 52 دقیقه‌ای گفت: به لطف الله که برادرانمان را در شهر قوزا پیروز کرد، این شهر تحت لوای خلافت اسلامی قرار گرفت.

این در حالی است که "ساگیر موسی"، سخنگوی نیروی ضربت مشترک ارتش نیجریه پیشتر اعلام کرده بود که "ابوبکر شیکاو"، رهبر بوکوحرام، در "امیچاید"، که یک منطقه مرزی در کامرون است، کشته شده است؛ جایی که او به دلیل زخمی شدن در درگیری با سربازان ارتش تحت درمان بود.

ارتش این کشور هم‌چنین اعلام کرده بود فردی که خود را به عنوان ابوبکر شیکاو، رهبر گروه شبه نظامی بوکوحرام در تصاویر منتشره از جانب این گروه معرفی می‌کرد را در شمال شرق این کشور کشته است.

10 مهر 1393