h اولین سفارت خانه داعش کجاست؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اولین سفارت خانه داعش کجاست؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اولین سفارت خانه داعش کجاست؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اولین سفارت خانه داعش کجاست؟

اولین سفارت خانه داعش کجاست؟

پایگاه روزنامه انگلیسی زبان (آيدنلك ديلى) به نقل از ابوعمر التونسی مسئول فعلی روابط خارجه گروه داعش نوشت: این گروه امیدوار است که روابط دوجانبه اش با ترکیه با رهبری رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری جدید ترکیه پیشرفت بیشتری داشته باشد.

وی افزود: اولین نمایندگی دیپلماتیک گروه داعش با هدف تامین خدمات کنسولگری برای همه کسانی است که قصد پیوستن به این گروه تندرو درعراق را دارند، در شهر استانبول ترکیه افتتاح خواهد شد.

گروهک تروریستی داعش همچنین اعلام کرده است که هزینه های درمانی را که زخمی‌های عضو این گروه را که برای درمان به ترکیه پرداخت کرده اند، متقبل می شود.

در همین حال حزب جمهوری خواه مردم (اصلی ترین حزب مخالف ترکیه) با صدور بیانیه‌ای، تصمیم دولت ترکیه مبنی بر اجازه دادن به داعش برای گشایش دفتر دیپلماتیک قانونی در چانکایا (از مناطق توسعه یافته و مرفه نشین در شهر استانبول) را محکوم کرده است.

"احمد داود اوغلو" نخست وزیر ترکیه پیشتر اعلام کرده بود؛ دیپلمات های ترک که داعش آن ها را ژوئن گذشته پس از سلطه بر موصل در شمال عراق به بازداشت خود درآورده بود، به موجب توافق با داعش برای مبادله بازداشت‌شدگان، آزاد شده اند.

منبع: العالم

9 مهر 1393