h لاریجانی 20 میلیون به کودکان غزه کمک کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

لاریجانی 20 میلیون به کودکان غزه کمک کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,لاریجانی 20 میلیون به کودکان غزه کمک کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,لاریجانی 20 میلیون به کودکان غزه کمک کرد

لاریجانی 20 میلیون به کودکان غزه کمک کرد

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم اختتامیه پنجمین نمایشگاه ملی دفاع مقدس مبلغ ۲۰ میلیون تومان به کودکان غزه کمک کرد.

امروز قرار است در ۴۰ هزار نقطه کشور با همکاری بسیج و کمیته امداد امام خمینی (ره) کمک‌های مردم ایران به کودکان غزه جمع آوری شود.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز امروز با اهدای این مبلغ در این مراسم شرکت کرد.

جنگ تحمیلی حوادث منطقه را تحت تأثیر خود قرار داده است

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تشکر از برگزارکنندگان نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس بر تحلیل و گردآوری اسناد و مدارک مربوط به ۸ سال جنگ تحمیلی تأکید کرد.

دکتر علی لاریجانی گفت: در تدوین آثار ادبی و نشر آثار مرتبط با دفاع مقدس کارهای خوبی صورت گرفته است از نظر فنون ادبی کارهای خوبی در بخش‌های خاطرات، تحلیل اسناد جنگ تدوین شده است.

وی گفت: خاطرات مرتبط با جنگ اگرچه سندیت ندارد ولی زوایای مختلفی را می‌تواند روشن کند.

علی لاریجانی گفت: کارهایی هم در خارج از کشور منتشر شده است که آن‌ها نیز مهم است برای آنکه متوجه شویم عراقی‌ها و آغاز کنندگان جنگ چه تحلیلی داشته‌اند و انگیزه‌های مهم آن‌ها چه بوده است. نکات مهمی از منظر آن‌ها وجود دارد و چه کسانی آن‌ها را تحریک کرده‌اند و ویژگی‌های خود صدام چه بوده است.

وی گفت: بحث‌هایی که در مورد جریان مقاومت تدوین شده است کارهای مهمی است جنگ تحمیلی منطقه را تحت الشعاع خود قرار داده است و بین همه جنگ‌های اخیر جبهه مقاومت نظیر جنگ ۳۳ روزه یا جنگ اخیر غزه با جنگ تحمیلی دارای پیوند هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وضع ناشرین از لحاظ اقتصادی خوب نیست، آن‌ها به کمک نیازدارند اگر چه کارهای زیادی انجام گرفته است. در نشر آثار دفاع مقدس باید کمک‌های ویژه صورت گیرد و در این راه نباید خساست وجود داشته باشد. مسئله دفاع مقدس فقط بزرگداشت یک موضوع مهم نیست بلکه بسیاری از موضوعات مرتبط باید لحاظ شود.

9 مهر 1393