h آغاز اعزام زائران عرفه به کربلا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آغاز اعزام زائران عرفه به کربلا ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آغاز اعزام زائران عرفه به کربلا ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آغاز اعزام زائران عرفه به کربلا

آغاز اعزام زائران عرفه به کربلا

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، محسن نظافتی، مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از آغاز اعزام زمینی کاروان‌های زیارتی عتبات عالیات خبر داد و گفت: اعزام کاروانهای زمینی از 6 مهر ماه آغاز شده و هم اینک این اعزام‌ها از مرزهای مهران و چزابه انجام می‌شود.

وی که هم‌اینک در عراق به سر می‌برد و از نزدیک مسائل زائران را رسیدگی می‌کند، با یادآوری این که مرز زمینی شلمچه در اعزام‌ها قرار نگرفته است، توضیح داد: با موافقت مسؤولان مربوطه مجوز سفرهای زمینی عتبات عالیات صادر شد و در حال حاضر آمار رشد 150 درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت، وضعیت اعزام زائران ایرانی به عتبات را مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: در حال حاضر افزون بر اعزام‌های زمینی، اعزام زائران از طریق مرزهای هوایی نیز صورت می‌گیرد.

وی همچنین از راه‌اندازی ایستگاه سیار سازمان حج وزیارت و بعثه مقام معظم رهبری در کربلا و نجف اشرف خبر داد و افزود: با توجه به افزایش آمار اعزام زائران به عتبات عالیات و مناسبت‌های پیش‌رو همچون عرفه، عیدقربان و عیدغدیر به همین منظور ستاد سیار با حضور مسؤولان ایرانی در عتبات راه اندازی شد.

نظافتی، ارائه خدمات بهتر و روان سازی حضور زائران ایرانی در شهرهای زیارتی عراق را مهم‌ترین هدف راه‌اندازی ستاد سیار سازمان حج عنوان کرد و از زائران ایرانی خواست با توجه به حضور گسترده مردم در عراق حتما به توصیه‌های مدیران و روحانیان کاروان‌ها توجه و آن را عملی کنند.

وی یادآور شد: باتوجه به اینکه حضور زائران در مناسبت‌های ویژه بسیار افزایش می‌یابد و امکانات کشور عراق هم به دلیل این افزایش جمعیت با میزان متقاضیان همسان نیست، از این‌رو از زائران عزیز می‌خواهیم که صبر و تحمل خود را افزایش دهند و در برابر مشکلات صبورانه برخورد کنند.

مدیر کل عتبات سازمان حج وزیارت تصریح کرد: در مناسبت‌های ویژه شرایط خاصی در عتبات حاکم می‌شود و ممکن است خدمات متناسب با شان زائران نباشد، اما گشاده‌رویی و صبوری در برابر کمبودها، حجم مشکلات را کاهش خواهد داد به همین منظور از زائران بابت این همکاری و همدلی‌شان تشکر می‌کنیم.

9 مهر 1393