h توافقات بسیار مهم اقتصادی ایران و روسیه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

توافقات بسیار مهم اقتصادی ایران و روسیه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,توافقات بسیار مهم اقتصادی ایران و روسیه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,توافقات بسیار مهم اقتصادی ایران و روسیه

توافقات بسیار مهم اقتصادی ایران و روسیه

اسدالله عسگراولادی در جلسه نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران از مذاکره تیم اقتصادی ایران در حاشیه سفر رئیس جمهور به روسیه خبر داد و گفت: «میلیون بانک» روسیه در کنار بانک ملی ایران مسئول مراودات تجاری میان دو کشور است که بنا بر این شد که این بانک در هر پنج کشور دریای خزر شعباتی را ایجاد کرده و با ایران نیز به طور مشخص در موضوع پرداخت و دریافت‌ها همکاری ویژه داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه افزود: بنا بر این شد که این بانک با ایجاد شعبه در ایران ریال و ارز را میان صادرکنندگان ایرانی مبادله کند به نحوی که هرچه که صادرکننده ایرانی به روسیه صادر کرد را با نرخ ارز آزاد ظرف سه تا پنج روز در ایران به طرف ایرانی بپردازد.

وی اظهار داشت: در مذاکراتی که در فرودگاه تهران با رئیس کل بانک مرکزی داشته ام، بنا بر این شد که بانک مرکزی نظر کارشناسی خود را در این رابطه ظرف دو ماه آینده اعلام کند تا چنانچه فضا مساعد بود، بتواند روبل و ریال را جایگزین دلار، یورو، پوند و ین در مبادلات ایران و روسیه کند.

عسگراولادی با بیان اینکه کمی یوآن نیز وارد بازار روسیه شده است، گفت: اکنون به دلیل اینکه هم ایران و هم روسیه تحریم بانکی دارند، امیدوارم بانک مرکزی با جایگزینی روبل و ریال به جای ارزهای اروپایی و آمریکایی موافقت کند. منبع: مهر

8 مهر 1393