h پول‌دارترین بانک‌های دنیا+تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پول‌دارترین بانک‌های دنیا+تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پول‌دارترین بانک‌های دنیا+تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پول‌دارترین بانک‌های دنیا+تصاویر

پول‌دارترین بانک‌های دنیا+تصاویر

پول‌دارترین بانک‌های دنیا+تصاویر

فعالیت‌های بانکی بسیاری از افراد تنها به باز کردن حساب، برداشت و واریز وجه، نقد کردن چک و این قبیل کارکردها محدود می‌شود.

افراد کمی وجود دارند که به دنبال دیگر فعالیت‌های بزرگ و عمده اقتصادی مربوط به بانک ها می‌روند.

اما برای بسیاری از افراد این سؤال وجود دارد که دارایی بانک‌های مختلف چه مقدار است؟

برای محاسبه ارزش بانک‌ها و مؤسسات مالی روش‌های گوناگونی و جود دارد.

جمع کل دارایی ها، مجموعه تمام شرکت ها و مؤسسات تابعه و... اما به نظر بهترین را در نظر گرفتن ارزش کل دارایی ها به صورت تئوری باشد.

اما در این مورد یک مشکل وجود دارد و آن اینکه همه بانک ها به یک صورت ثابت ارزش کل دارایی ها خود را محاسبه نمی‌کنند.

بنابر این بهترین راه جایگزین در نظر گرفتن ارزش بازار است.

ارزش بازار برابر است با ارزش روز و جاری یک سهام ضرب در تعداد سهم‌های منتشر توسط یک شرکت.

با در نظر گرفتن همین معیار در ادامه پولدارترین بانک‌های موجود در دنیا را معرفی می‌کنیم.

بانک Commonwealth استرالیا ارزش بازار: 131.5 میلیارد دلار بانک Commonwealth استرالیا که در سال 1911 تأسیس شده است یک موسسه مالی‌ و اعتباری تمام خصوصی بوده و دومین شرکت بزرگ خصوصی استرالیا در بازار بورس این کشور محسوب می‌شود. بانک Commonwealth یکی از چهار بانک معروف کشور استرالیا بوده و در زمینه بیمه و بام خدمات منحصر به فردی را به مشتریان عرضه می‌کند ارزش کل سهام بازار بانک Commonwealth استرالیا 131.5 میلیارد دلار است.

بانک چین ارزش بازار: 116 میلیارد دلار بانک چین یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های امروزی در کشور چین است که در سال 1912 تأسیس شده است. هدف از تأسیس این بانک ایجاد یک موسسه مالی جایگزین برای بانک سلطنتی چین بود. بانک چین که ذر تمام استان‌های چین بیشترین شعبه را در بین بانک ها دارد موفق شد تا در سال 2013 سود خود را به 26.4 میلیارد دلار برساند و در حال حاضر ارزش کل سهام‌های موجود از بانک چین مبلغی در حدود 116 میلیارد دلار می‌شود.

بانک کشاورزی چین ارزش بازار: 126 میلیارد دلار بانک کشاورزی چین بزرگ‌ترین بانک دولتی چین بوده که بیشترین مقدار وام را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. بانک کشاورزی چین با بیش از 230 میلیون مشتری، بیش از 3 میلیون کارمند و بیش از 24 هزار شعبه در سرتاسر دنیا یکی از قدرتمندترین شرکت‌های دنیا با سهام عمومی محسوب می‌شود که رکورد فروش سهام در دنیا زا در سال 2010 جابجا کرد (رکورد فروش سهام در دنیا در حال حاضر متعلق به شرکت علی‌بابا است). سود خالص بانک کشاورزی چین در سال 2013 15 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته و ارزش کل سهام‌های موجود از بانک کشاورزی چین در بازار به 126 میلیارد دلار می‌رسد.

بانک Citigroup ارزش بازار: 144 میلیارد دلار بانک Citigroup که مقر اصلی آن در شهر نیویورک واقع است یکی از بانک‌های آمریکایی است که در این لیست قرار می‌گیرد. با وجود اینکه بانک Citigroup در رکورد اقتصادی سال 2008 با بحران‌های بزرگ مالی متعددی رو به رو بود اما در سال‌های بعد از آن توانست تا حدود زیادی مشکلات را برطرف کرده و جایگاه قبلی خود را مجددا به دست آورد. ارزش کل سهام‌های موجود از بانک Citigroup در بازار به 144 میلیارد دلار می‌رسد.

بانک ساخت و ساز چین ارزش بازار: 160 میلیارد دلار بانک ساخت و ساز چین یکی دیگر از بزرگ‌ترین مؤسسات مالی و اعتباری در چین بوده که میزان سود آن در سال گذشته به 25 میلیارد دلار رسید. سود بانک ساخت و ساز چین نسبت به سال 2012 در حدود 11 درصد افزایش داشته است. از نظر میزان عرضه سهام به صورت عمومی، بانک ساخت و ساز چین با 7.6 میلیارد دلار دومین شرکت در کشور چین محسوب می‌شود. ارزش کل سهام‌های موجود از بانک ساخت و ساز چین در بازار به 160 میلیارد دلار می‌رسد.

بانک آمریکا ارزش بازار: 181 میلیارد دلار به گزارش بازارخبر، بانک آمریکا دومین بانک آمریکایی از نظر میزان کل دارایی ها محسوب می‌شود. از نظر میزان کل در آمد در کشور آمریکا نیز، بانک آمریکا رتبه بیست و یکم را در میان شرکت ها وموسسات آمریکایی دارد. از زمان رکود اقتصادی سال 2008، بانک آمریکا با مشکلات و پرونده‌های حقوقی زیادی در مورد مسائل مالی دست و پنجه نرم کرده است و کارشناسان معتقدند در این مدت بانک آمریکا اعتماد تعداد زیادی از مشتریان خود را از دست داده است. با این حال بانک آمریکا همچنان یکی از پولدارترین و بزرگ‌ترین بانک‌های دنیا محسوب می‌شود. ارزش کل سهام‌های موجود از بانک آمریکا در بازار به 181 میلیارد دلار می‌رسد.

هولدینگ HSBC ارزش بازار: 191 میلیارد دلار هولدینگ HSBC یکی از بانک‌های انگلیسی است که در لیست بزرگ‌ترین بانک ها قرار می‌گیرد. هولدینگ HSBC خدمات متعددی را در زمینه‌های مختلف به مشتریان خود ارائه می‌دهد. با بیش از 125 میلیون مشتری و بیش از 7000 شعبه در سرتاسر دنیا هولدینگ HSBC یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های دنیا از نظر وسعت شناخته می‌شود. ارزش کل سهام‌های موجود از هولدینگ HSBC در بازار به 191 میلیارد دلار می‌رسد.

بانک JPMorgan Chase ارزش بازار: 229 میلیارد دلار بانک JPMorgan Chase در سال 2000 با ادغام موسسه chase Manhattan و شرکت JPMorgan به وجود آمد. بانک JPMorgan Chase به عنوان یک بانک بین المللی فعالیت کرده و در آن JPMorgan بخش سرمایه گزاری و مدیریت دارایی را اداره و مدیریت می‌کند و از طرف دیگر chase Manhattan فعالیت‌های حساب های بانکی و مالی را تحت نظر دارد. با میزان کل دارایی ها به ارزش 2.47 تریلیون دلار، بانک JPMorgan Chase بزرگ‌ترین موسسه مالی در آمریکا محسوب می‌شود و با توجه به ارزش کل سهام‌های موجود از این بانک در بازار به ارزش 229 میلیارد دلار، JPMorgan Chase دومین بانک پولدار دنیا محسوب می‌شود.

بانک Wells Fargo ارزش بازار: 261 میلیارد دلار بانک Wells Fargo یک باک بین المللی بوده که در زمینه امور مالیاتی و اقتصادی فعالیت می‌کند و یک هلدینگ بزرگ تجاری محسوب می‌شود. آر لحاظ میزان دارایی ها بانک Wells Fargo تنها چهارمین بانک بزرگ آمریکا محسوب شده و در رتبه جهانی حتی در بیست بانک بزرگ نیز جای نمی‌گیرد. اما از آنجایی که مقیاس بزرگ بودن یک بانک را ارزش کل سهام آن در بازار تعیین کرده‌ایم، بانک Wells Fargo با 261 میلیارد دلار مقام اول را در دنیا دارد.

7 مهر 1393