h آیفون 6پلاس واقعا خم می شود؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آیفون 6پلاس واقعا خم می شود؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آیفون 6پلاس واقعا خم می شود؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آیفون 6پلاس واقعا خم می شود؟

آیفون 6پلاس واقعا خم می شود؟

آیفون 6پلاس واقعا خم می شود؟

شرکت اپل معتقد است این اظهارنظر که گوشی‌های جدید آیفون 6 و 6 پلاس تحت‌فشار خم می‌شوند و دیگر به حالت اولیه برنمی‌گردند به‌هیچ‌عنوان صحت ندارد.

این شرکت طی ابلاغیه رسمی اعلام کرده است که: در استفاده معمولی و روزمره امکان خم شدن آیفون‌های جدید وجود ندارد و در 6 روز اول فروش آیفون‌های جدید که این شرکت بیش از 10 میلیون دستگاه به فروش رسانده است تنها 9 نفر از مشتریان با مشکل خم شدن آیفون به نمایندگی‌های اپل مراجعه کرده‌اند.

اما گزارش‌ و ویدئوهای مختلف در فضای مجازی نشان می‌دهد که مشکل خم شدن گوشی‌های جدید آیفون واقعی بوده و با فشار دست می‌توان آن‌ها آ خم کرد. این اولین باری نیست که شرکت اپل با چنین مشکلاتی بعد از عرضه محصولات جدید به‌خصوص آیفون‌ها رو به رو می‌شود.

البته به‌طور کل وجود مشکلات و ایرادات فنی و ساختاری در زمان عرضه محصولات جدید برای تمام شرکت ها وجود دارد اما محصولات اپل به دلیل توجه خاصی که نسبت به آن‌ها در رسانه‌ها و بازارهای جهانی وجود دارد معمولاً معایب ریز درشت آن‌ها نیز بیشتر مورد توجه عموم قرار می‌گیرد.

برای مثال در زمان عرضه آیفون 4 نیز به دلیل مشکل آنتن دهی سمت راست گوشی (افرادی که با دست چپ گوشی را در دست می‌گرفتند با مشکل آنتن دهی مواجه بودند) تبلیغات منفی بسیار زیادی در مورد آن صورت گرفت.

این بار نیز مشکل خم شدن که در رسانه‌ها از آن با عنوان bendgate یاد می‌کنند بسیار مورد توجه منتقدین و رقبای اپل قرارگرفته است.

شرکت ال جی نیز از این قضیه خم شدن آیفون های جدید نهایت استفاده را کرده و تبلیغ گوشی خمیده جی فلکس خود را می کند. در تبلیغ این شرکت در اکانت توئیتر آمده است گوشی های جی فلکس ال جی خودشان خمیده هستندو خم نمی شوند!

در همین راستا موسسه consumer reports اقدام به انجام تست‌هایی بر روی گوشی‌های جدید آیفون و دیگر گوشی‌های هوشمند موجود در بازار کرده و نتایج آن را در قالب گزارشی منتشر کرده است.

طبق آزمایشات انجام شده در مورد آیفون ها، آیفون 6 با فشار 70 پوند از حالت اصلی خود خارج شده و خم می‌شود. البته HTC One نیز تحت همین فشار 70 پوندی خم می‌شود.

در رتبه بالاتر آیفون 6 پلاس قرار می‌گیرد که با فشار 90 پوندی از حالت خارج شده و خم می‌شود. در بین خانواده آیفون ها، 5S بیشترین تحمل را داشته و تا فشار 130 پوندی تغیری در وضعیت ظاهریان ایجاد نمی‌شود.

به گزارش بازارخبر، در رتبه بالاتر گوشی ال جی جی 3 قرار می‌گیرد که برای خم شدن به فشار 130 پوندی نیاز داردو بهترین رتبه نیز به سامسونگ گلکسی اس 5 تعلق می‌گیرد که 150 پوند را تحمل می‌کند.

در نهایت نتایج نشان می‌دهد که آیفون‌های جدید چندان هم نسبت به گوشی‌های دیگر هم رده خود شکننده نبوده و خم شدن آن ها در استفاده‌های روزمره چندان محتمل نیست.

فشار لازم برای شکستن 4 مداد در کنار یکدیگر

7 مهر 1393