h رئیس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری :بهداد وزنه‌بردار شماره یک دنیاست - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رئیس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری :بهداد وزنه‌بردار شماره یک دنیاست,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی, رئیس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری :بهداد وزنه‌بردار شماره یک دنیاست,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی, رئیس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری :بهداد وزنه‌بردار شماره یک دنیاست

رئیس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری :بهداد وزنه‌بردار شماره یک دنیاست

هشتمین روز بازی‌های آسیایی در حالی آغاز شد که ایرانی‌ها بی‌صبرانه منتظر آغاز مسابقات وزنه‌برداری دسته فوق سنگین بودند؛ جایی که هرکول‌های ایرانی سال‌هاست رتبه نخست آسیا و جهان را از آن خود کرده بودند و اکنون همه منتظر حضور بهداد سلیمی روی تخته بودند؛ بهدادی که با شکستن رکورد جهان‌‌ غیررسمی و در تمرینات تیم ملی، این نوید را به خیلی‌ها داده بود که شاید چهل روز پیش از مسابقات جهانی وزنه‌برداری شاهد شکستن رکورد جهان باشند؛ اتفاقی که سلیمی برای تحقق آن امروز تلاش کرد و موفق نشد، ول‌ به‌ جای آن توانست رکورد بازی‌های آسیایی را در هر سه ماده جابجا کند.

به گزارش «تابناک»، در هفتمین روز رقابت‌های آسیایی اینچئون آخرین روز رقابت‌های وزنه‌برداری برگزار شد تا در آخرین دسته این رقابت‌ها، بهداد سلیمی، اولین و آخرین مدال طلای وزنه‌برداری ایران را به دست آورد تا هرچند با درخشش خودش دل ورزش‌دوستان ایرانی را شاد کند، در سوی دیگر سرپوشی روی نتایج ضعیف وزنه‌بردارهای ایرانی بگذارد؛ جایی که صبح امروز نواب نصیرشلال، نایب قهرمان المپیک لندن با از دست دادن هر سه حرکت خود از دور رقابت‌ها حذف شد.

بهادر مولایی دیگر وزنه‌بردار ایرانی بود که به ‌همراه بهداد سلیمی در دسته فوق سنگین به میدان رفت، ولی پس از سه حرکت یک‌ضرب خود به دلیل مصدومیت از ادامه رقابت‌ها انصراف داد تا بهدا‌د سلیمی با مهار ۲۱۰ کیلو در یک‌ضرب، ۲۵۵ در دو‌ضرب و ۴۶۵ در مجموع ضمن جابجایی رکورد آسیا در هرسه ماده پنجمین مدال طلای ایران را کسب کرد.

درخشش سلیمی در اینچئون ستایش رئیس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری را که در سالن رقابت‌ها حاضر بود، ‌به همراه داشت تا تاماش آیان بگوید: بهداد وزنه‌بردار شماره یک دنیا است و اگر بخواهم او را با کسی مقایسه کنم باید بگویم او مثل فدرر ستاره سوئیسی تنیس و یا مانند شوماخر است.

وی ادامه داد: ایران همیشه بهترین وزنه‌بردارهای فوق سنگین جهان را داشته و بهداد یک ورزشکار بااستعداد نیست، بلکه فرا‌تر از این حرف‌هاست. من بابت این موضوع به ایران تبریک می‌گویم.

6 مهر 1393