h جلیلی : دیوید کامرون متوهم است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جلیلی : دیوید کامرون متوهم است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جلیلی : دیوید کامرون متوهم است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جلیلی : دیوید کامرون متوهم است

جلیلی : دیوید کامرون متوهم است

جلیلی : دیوید کامرون متوهم است

 دکتر سعید جلیلی جهت شرکت در مراسم یادواره شهدای 300 شهید سرافراز پیشوای ورامین، بعدازظهر پنجشنبه وارد این شهرستان شد و مورد استقبال امام جمعه، فرماندار، نقوی حسینی نماینده مجلس، فرماندهان نظامی و مردم مواجه گشت.

به گزارش رجانیوز به نقل از خیبرآنلاین، نماینده مقام معظم رهبری در شورایعالی امنیت ملی پس از ورود به پیشوا، به دفتر امام جمعه این شهرستان رفت و دقایقی را نماینده ولی فقیه در پیشوا به گفتگو پرداخت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام سپس به بازدید از نمایشگاهی پرداخت که طی آن، بسیجیان پیشوا به نمایش اقدامات، دستاوردها و برنامه های فرهنگی خود اقدام کرده بودند.

پس از آن، مراسم یادواره شهدا در آستان مقدس امامزاده جعفربن موسی الکاظم(س) با حضور گسترده و پرشور اهالی پیشوا، به ویژه جوانان آغاز شد و سعید جلیلی به عنوان مهمان ویژه وارد شبستان محل برگزاری این برنامه گردید.

قبل از سخنان جلیلی، حجت الاسلام رحمتی نیا، امام جمعه پیشوا، در سخنان کوتاهی، ضمن خوشامدگویی به عضو شورای راهبردی روابط خارجی، به توصیف ویژگی های انقلابی مردم پیشوا پرداخت و خاطرات حرکت کفن پوشان پیشوا در روز 12 محرم در حمایت از امام(ره) و انقلاب را مورد بازگویی قرار داد.

در ادامه مراسم یادواره شهدای پیشوا که با سالروز شهادت امام جواد(ع) مقارن شده بود، به پیشنهاد دکتر جلیلی، ضمن جابجایی در برنامه ها، مراسم مداحی قبل از سخنرانی وی اجرا شد و حاج مهدی سلحشور، مداح اهل بیت(ع)، به مرثیه سرایی پرداخت.

پس از برنامه مداحی و مرثیه سرایی، نوبت به سخنرانی دکتر سعید جلیلی رسید تا به ایراد نقطه نظرات خود بپردازد.

سعید جلیلی در ابتدای سخنان خود گفت: خدا را شکر می کنم که امروز در این کان مقدس در کنار شما عزیزان حضور پیدا کرده ام و شهادت امام جواد(ع) را تسلیت عرض می کنم. جلسه را به حدیثی از آن بزرگوار معطر می کنیم. آن حضرت می فرمایند: خداوند متعال به یکی از پیامبران بزرگ چنین بیان فرمود که زهد در دنیا بسیار خوب است و آثاری دارد؛ همچنان که انقطاع از دنیا هم خوب است و بنده ای را نزد پروردگار عزیز می کند. اما خداوند به آن پیامبر چنین می فرماید که آیا در کنار زهد در دنیا، آیا به خاطر من با کسی دشمنی کردی یا نه؟ آیا به خاطر من با کسی دوستی کردی یا نه؟

وی ادامه داد: احترام بزرگی که برای ائمه(ع) قائل هستیم و در زیارت جامعه کبیره آن را قرائت می کنیم این است که شما برای خداوند جهاد کرده اید. سالها شیعیان این مطلب را در زیارات مختلف بیان می کردند که اگر ما شما را اینقدر مقدس می دانیم، به این خاطر است که شما جان های خود را برای رضای خدا خرج کردید. اینها برای چه بود؟ برای آنکه دعوت خدا را بیان و آشکار کنند و دستورات خدا را روشن کنند و حدود خداوند برپا شود. اینها تعابیر بسیار بلندی است که ما درباره امامان خود بیان می کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: انقلاب اسلامی حرکتی در این جهت بود. در همین پیشوای ورامین، مردم در روز 12 محرم برای پاسخ به دعوت خداوند، کفن پوشان قیام کردند تا دعوت حق را اجابت نمایند تا حیات جدیدی را تجربه کنند. وقتی این حرکت شروع شد، تمام قدرت های آن زمان در دنیا موافق آن نبودند و همه آنها پشتیبان رژیم شاه بودند اما انقلاب اسلامی پیروز شد و توانست اراده خود را بر آنها غلیه دهد.

نماینده مقام معظم رهبری با یادآوری دفاع مقدس و جنگ 8 ساله ای که به ایران تحمیل شده بود، بیان داشت: 34 سال پیش در چنین روزهایی جنگ تحمیلی به ملت ما تحمیل شد. آن روز که آنها با توسل به عروسکی به اسم صدام این جنگ را تحمیل کردند، با چه تحلیلی اقدام کردند؟ تحلیل دوستان ما چه بود؟ روزی که تمام قدرت های وقت با پشتیبانی از صدام جنگ را علیه ملت ایران آغاز کردند، معتقد بودند که به کمک جنگ افزارها می توانند حرکت انقلاب اسلامی را مضمحل کنند.

جلیلی گفت: اینکه امروز آنها بیان می کنند گزینه نظامی روی میز است، این یک بلوف است. آنها اولین گزینه ای که روی میز گذاشتند، گزینه نظامی بود که برای مقابله با انقلاب اسلامی از آن استفاده کردند. آن هم نه یک گزینه نظامی ساده که فقط بخواهند منطقه ای کوچک را مورد هجمه خود قرار دهند بلکه با تمام قدرت کار خود آغاز کردند.

وی با اشاره به تجهیز کامل صدام توسط قدرت های آن روز دنیا، اظهار داشت: 4 استان ما را اشغال کردند و هرآنچه که در توان داشتند را در اختیار متجاوز قرار دادند. از توپ و تانک و هواپیما و بمب گرفته تا بدترین سلاح ها مثل سلاح شیمیایی. بعد هم خودشان به صراحت اعتراف کردند که این صدام نبود که جنگید، بلکه ما بودیم. رییس یکی از کشورهای عربی منطقه در یکی از ملاقات ها گفته بود که ما سلاح نداشتیم، اما تا جایی که امکان داشت پول دادیم به صدام برای جنگ علیه ایران.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی  همه قدرت های جهان در آن روز که شامل آمریکا، شوروی، انگلیس، آلمان و همه قدرت ها می شدند، هرچه در توان داشتند سلاح در اختیار متجاوز دادند و دیگرانی هم پول خرج می کردند، این همه تدارکات در برابر ملتی بود که تازه انقلاب کرده و با اجابت به دعوت خدا و پیامبر، می خواست بر سر پای خود بایستد.

سعید جلیلی سپس به بعد دیگر گزینه نظامی دشمنان در سال های نخست پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: علاوه بر تجهیز خارجی، در داخل نیز گزینه نظامی را به شکل دیگری در دستور کار قرار داده بودند. در همان سال های ابتدای انقلاب، بیش از 17 هزار نفر از مردم ایران توسط مزدوران آنها ترور شدند. از رییس جمهور، نخست وزیر، نمایندگان مجلس و رییس قوه قضاییه گرفته تا مردم کوچه و بازار.

وی افزود: یک جنگ نابرابر شکل گرفته بود؛ از سویی 4 استان کشور تحت اشغال درآمده بود و از سویی در داخل هم برخی مزدوران مشغول تحرکاتی بودند که بدترین آنها ترور بود و 17 هزار نفر را بدین طریق به شهادت رساندند. فشارهای اینچنینی به تحریم های اقتصادی هم رسید. در یک محاسبه مادی چه نتیجه ای از این جنگ می شد گرفت؟

عضو مجمع تشخیص مصحت نظام با طرح این پرسش که چه چیز این صحنه نبرد نابرابر را هدایت می کرد؟ بیان داشت: ما اگر برای آن موفقیت ها و شکست ها تحلیل درستی نداشته باشیم، در ادامه راه ممکن است دچار خطا شویم. اینجا بود که عظمت آن اندیشه ای که امام راحل با خود آورده بود، خود را نشان می دهد. اندیشه ای که همه محاسبات را عوض کرد. اندیشه ای که اگر همه قدرت ها با همه تجهیزات نظامی در یک طرف باشند، و در طرفی دیگر، ملتی باشند که بخواهند اراده خود را به پیش ببرند، پیروزی نهایی با اراده ملت خواهد بود.

دکتر جلیلی با اشاره به خاطره ای از مقام معظم رهبری ای پیرامون دفاع مقدس، اظهار کرد: در همین نبرد نابرابر، وقتی برای خرید سیم خاردار اقدام کرده بودیم، کشور فروشنده در میانه کار پشیمان شد و حتی از دادن سیم خاردار هم امتناع کرد.

وی گفت: امروز صدام کجاست و ما کجا هستیم؟ آنانی که به صدام کمک می کردند، کجا هستند؟ آنها شعار می دادند که 3 روزه اهواز را می گیریم و یک هفته ای چه می کنیم و چه می کنیم و نمی گذاریم تا آن حرکت انقلاب اسلامی شکل واقعی به خود بگیرد. امروز، خود آنها اعتراف می کنند که ایران تبدیل به یک قدرت بزرگ شده است و بدون ایران نمی شود مسایل منطقه را حل کرد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورایعالی امنیت ملی ادامه داد: آن سرمایه بزرگی که توانست ایران در برابر آن جنگ نابرابر به پیروزی برساند، همین شهدای بزرگوار بودند که محاسبات جدیدی را وارد سیستم محاسباتی عالم کردند و محاسبات قبلی قدرت ها را به هم زد.

سعید جلیلی با اشاره به اقدام شهدا که باطل اسحر تلاش دشمنان شد، بیان کرد: قدرت های دنیا با تمام تجهیزات نظامی وارد جنگ شدند تا ملت ایران را از ادامه حرکتی که آغاز کردند بودند، بترسانند اما باطل السحر آن محاسبات، نترسیدن بود که شهدای ما این مساله را برای ملت ایران به هدیه آوردند.

وی افزود: در این مراسم های یادواره شهیدان، فقط ما به شهدا پیام نمی دهیم که راهتان را ادامه می دهیم؛ بلکه آنها هم به ما پیام می دهند. پیام آنها این است که نترسید و نگران نباشید. این، آن نکته ای است که قدرت را جابجا کرده و محاسبات را عوض می کند. آن حرکت، نه تنها سرکوب و ضعیف نشد، بلکه قویتر شد.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی به ماکرات هسته ای ایران و 1+5 نیز گریزی کوتاه زد و اظهار داشت: به خاطر همین قدرت است که امروز همه آنها با هم در یک طرف میز می نشینند و جمهوری اسلامی ایران به تنهایی در یک طرف دیگر. 6 قدرت با هم می گویند شما نباید غنی سازی 20 درصد داشته باشید و اگر درصدد داشتن آن برآیید، تحریم می کنیم، اما یکطرف در مقابل آنها می نشیند و می گوید که این غنی سازی نیاز و حق قانونی من است و باید به آن برسم، و موفق هم می شود که به آن برسد.

دکتر جلیلی گفت: این، همان اندیشه بزرگ است؛ در آن جنگ نابرابر و در دفاع مقدس، جنود عقل در برابر جنود جهل مدرن ایستاد. اینجا بود که عقلانیت به معنای واقعی آن که معنویت و عدالت بود، ظهور کرد. اینجا عقلانیت، واقعیت را به خوبی شناخت و اجازه نداد تا کسانی دیگر برای او واقعیات را تعریف کنند.

در ادامه، این جانباز دفاع مقدس به بیان بخش هایی از پیام امام خمینی(ره) پس از قبول قطعنامه پرداخت و اظهار داشت: حضرت امام(ره) پس از جنگ در پیامی که صادر می کنند، واقعیات مبتنی بر دین و عقلانیت دینی بیان می کنند. می فرمایند که ما در جنگ، دوست و دشمن خود را شناختیم. ما در این جنگ ثابت کردیم که می توانیم روی پای خود بایستیم. ما فهمیدیم که روح اسلام ناب می تواند چه موفقیت های بزرگی را رقم بزند و آنها از این نگران هستند.

وی افزود: آنها از این نگران هستند که اندیشه ای مانند یک شجره طیبه شکل گرفته و هر روز دارد میوه ها و ثمرات خود را می دهد. این اندیشه فقط خرمشهر را آزاد نمی کند. به دنبال خود، جنوب لبنان را هم آزاد می کند، سرنوشت جنگ های 22 روزه و 33 روزه به گونه ای دیگر رقم می خورد و پیروزی به کسانی تعلق می گیرد که آن اندیشه را ادامه می دهند و مبنای محاسبات عوض شد.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی به جنگ 50 روزه اخیر رژیم صهیونیستی با مردم مظلوم غزه نیز اشاره کرد و بیان نمود: در جنگ اخیر غزه مشاهده کردید که یک طرف هرآنچه سلاح دارد را به وسط میدان می آورد اما جواب نمی گیرد. او بیشتر از این چه کار می توانست انجام دهد؟ بی هیچ ملاحظه ای زن و مردم و بچه ها را می کشد و خانه ها را ویران می کند اما در مقابل، مردمی که پیرو آن اندیشه بزرگ هستند، حرف دیگری می زنند. آنها می گویند "حسبنا الله و نعم الوکیل" و محاسبات متفاوت خود را به تصویر می کشد.

جلیلی به تبیین اندیشه نابی که توسط امام خمینی(ره) برای امت اسلامی آورده بود، پرداخت و گفت: این اندیشه را امام عظیم الشان برای ملت اسلام هدیه آوردند. عظمت 8 سال دفاع مقدس ما این بود که عقلانیت مبتنی بر معنویت و عدالتخواهی را به جهان معرفی کرد و هر دوی آنها را ارتقا داد. امروز آنانی که از این مساله ضربه خورده اند، تمام قدرت خود را به کار گرفته اند تا آن اندیشه بزرگ را تضعیف کنند.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای سابق کشورمان، به یکی از گفت و گوهای خود با طرف های غربی اشاره کرد و اظهار داشت: در یکی از گفت و گوهای هسته ای به یکی از آنها گفتم با همه این بحث هایی که مطرح می کنید  و می گویید که احتمال می دهید که شاید در آینده ایران یک بمب اتم داشته باشد، امروز خودتان اعتراف می کنید که هزاران بمب اتم دارید. ما که نه بمب داشتیم و نه در پی آن بودیم و همیشه هم گفتیم که بمب اتم نه قدرت می آورد و نه مشروعیت؛ شنا که هزاران بمب اتم دارید چرا موفق نشدید حتی در یکجا به موفقیت برسید و اراده خودتان را تحمیل کنید؟ شما اراده کردید که شاه بماند، ملت ما اراده کرد که شاه برود، شاه رفت. شما به صورت متحد از صدام پشتیبانی کردید، اما ملت اراده که پیروز بشود و شد. همه شما اراده کرده بودید تا ایران به انرژی صلح آمیز هسته ای دسترسی داشته باشد، ملت ما اراده کرد و امروز به این انرژی دسترسی پیدا کرده است. چرا موفق نشدید؟

وی افزود: آن اندیشه بزرگ که موجب ایستادگی و پیشرفت ملت ایران شده است بر پایه عقل دینی استوار مانده، عقلی که البته با محاسبات مادی و دنیایی آنان قابل تعریف نیست. لذا، تمام تلاش آنها بر این مساله استوار است تا ملت را از اندیشه بزرگ خالی کنند و آنها نگران این هستند که انقلاب اسلامی توانست واقعیت های جهان را بر مبنای حقیقت نشان دهد و اجازه نمی دهد که آنها واقعیت مدنظر خود را هرطور که می خواهند، به ما تحمیل کنند.

سعید جلیلی به نتایج اندیشه بزرگ مدنظر امام خمینی(ره) پرداخت و گفت: این اندیشه امروز به موفقیت رسیده و دشمنان را نگران کرده است. آنها نگران این هستند که این اندیشه امروز فقط محقق نشده، بلکه موفق هم شده است؛ رهروان آن اندیشه امروز فقط مقاومت نکرده اند بلکه پیشرفت هم کرده اند.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی افزود: یکی از آنها در مقاله ای مسایل فوق را بیان کرده بود. او نوشته بود که اینها نشان دادند نه تنها بدون آمریکا می توان پیشرفت کرد، بلکه در مبارزه با آمریکا هم می توان به موفقیت رسید. آنها نگران چنین اندیشه ای هستند که مدلی جدید از اسلام ناب را به دنیا معرفی کرده است.

دکتر جلیلی به سخنان کامرون، نخست وزیر انگلستان در مجمع عمومی سازمان ملل پس از دیدار وی با شیخ حسن روحانی در حاشیه مجمع عمومی نیز اشاره ای کرد و اظهار داشت: اظهارات امروز نخست وزیر انگلیس یکی از همان مصادیقی است که به قول مقام معظم رهبری تنها برای تفریح خوب است. او امروز در توهماتی که دارد، فکر می کند می تواند بحران های شکل گرفته در مجموعه قدرت خودشان را با چنین اظهاراتی بپوشاند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ساختار اندیشه نابی که قدرت بزرگی برای امت اسلامی به ارمغان آورده، را اینگونه تشریح نمود: امروز یک قدرت جدیدی درحال شکل گرفتن است که بر پایه یک اندیشه و تمدن نوین استوار است؛ اندیشه ای که مبنای آن با مبانی غرب متفاوت است و قدرت را تنها در چند سانتریفیوژ نمی بیند. قدرت این اندیشه در همین شهدا نهفته است. این اندیشه معتقد است که "حسبنا الله و نعم الوکیل". وقتی محاسبات اینگونه شد و کشته شدن در این مسیر را نه تنها مرگ نمی داند، بلکه یک زندگی جدید معرفی می کند، این اندیشه همه محاسبات آنها را به هم می ریزد و یک قدرت جدید را معرفی می کند.

دکتر سعید جلیلی در پایان سخنانش گفت: این اندیشه فقط در دفاع خلاصه نمی شود بلکه قدرت خود را در اقتصاد، فرهنگ، کشاورزی و هنر هم نشان خواهد داد. ان شاءالله بتوانیم با پیروی از آرمان های شهدای گرانقدر و ولایت، بتوانیم تمدن جدید را پایه گذاری کرده و با پرچمداری مقام معظم رهبری، پرچم انقلاب را به صاحب اصلی آن برسانیم.

5 مهر 1393