h با حمله پهپادهای خارجی فرمانده ارشد داعش کشته شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

با حمله پهپادهای خارجی فرمانده ارشد داعش کشته شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,با حمله پهپادهای خارجی فرمانده ارشد داعش کشته شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,با حمله پهپادهای خارجی فرمانده ارشد داعش کشته شد

با حمله پهپادهای خارجی فرمانده ارشد داعش کشته شد

به نقل از فارس، دفتر مطبوعاتی والی لغمان در شرق افغانستان امروز با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد: در نتیجه حمله پهپادهای خارجی در این ولایت یک فرمانده مشهور شبه نظامیان طالبان همراه با 3 تن از همراهانش به هلاکت رسید.

بر اساس این اطلاعیه، فرمانده کشته شده «زرقاوی» نام داشت و یکی از مشهورترین فرماندهان این گروه در شرق افغانستان بوده و در حملات گوناگون در این مناطق دست داشت.

در اطلاعیه مذکور آمده است: این افراد قصد انجام یک حمله تروریستی در ولایت لغمان را داشتند اما پیش از از رسیدن به هدف شناسایی شده و سپس توسط پهپادهای خارجی از پای درآمدند.

در همین حال یک خودروی ارتش ملی افغانستان نیز در جنوب این کشور با بمب کنترل از راه دور هدف قرار گرفت که در نتیجه آن 2 پلیس زخمی شدند.

«عبدالخالق ایوبی» فرماندار «شاجوی» به رسانه‎ها گفت: که در این زمینه 3 فرد مظنون بازداشت شده و تحقیقات از آنان جریان دارد.

طی چند روز گذشته ناامنی‎ها در برخی مناطق افغانستان تشدید شده که در آخرین مورد، گروهی موسوم به داعش به فرمانداری «اجرستان» ولایت غزنی حمله کرده و بیش از 10 تن را در این ولایت سر بریدند.

5 مهر 1393