h آغاز ثبت نام ازدواج دانشجویی سال 93 - nahad.ir - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آغاز ثبت نام ازدواج دانشجویی سال 93 - nahad.ir,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آغاز ثبت نام ازدواج دانشجویی سال 93 - nahad.ir,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آغاز ثبت نام ازدواج دانشجویی سال 93 - nahad.ir

آغاز ثبت نام ازدواج دانشجویی سال 93 - nahad.ir

حجت‌الاسلام و المسلمین میرمجید قریشی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری اظهار داشت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در ترویج سنت حسنه ازدواج در میان جوانان به ویژه دانشجویان فرهیخته و تحکیم بنیان خانواده و مهارت‌ افزایی زوج‌های دانشجو و با تأکید بر برگزاری کارگاه‌های آموزشی، در دانشگاه‌های سراسر کشور ثبت‌نام هجدهمین دوره ازدواج دانشجویی از 5 مهرماه همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) آغاز و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: بر این اساس زوج‌های دانشجوی متقاضی حضور در این برنامه‌ها که تاریخ عقد آنها از اول مهرماه 93 تا آخر مهرماه است، می‌توانند با مراجعه به سایت nahad.ir نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نمایند.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری تأکید کرد: امسال نیز همچون سالهای گذشته هدیه ویژه مقام معظم رهبری به زوج های دانشجو در قالب سفر زیارتی 3 روزه مشهد مقدس اهدا می‌شود.

قریشی گفت: باتوجه به دیدار اخیر دانشجویان با رهبر معظم انقلاب در ماه مبارک رمضان، و تأکید معظم له به ضرورت سیاست‌گذاری برای ترغیب دانشجویان به ازدواج، ستاد ازدواج دانشجویی برنامه‌هایی را برای ترویج ازدواج در بین دانشجویان مجرد در نظر دارد. پیش بینی می‌شود امسال حدود 50 هزار زوج دانشجو در این طرح شرکت کنند.طی چند سال برگزاری ازدواج دانشجویی، پایداری بالا و وجود کمترین میزان طلاق در ازدواج‌های دانشجویی در آمارهای رسمی ارایه شده، مشاهده می‌شود.

معاون فرهنگی، سیاسی نهاد افزود:یکی از مهمترین دلایل پایین بودن آمار طلاق در میان مخاطبان طرح ازدواج دانشجویی شرکت در دوره‌های مهارت افزایی و انتخاب آگاهانه است و برای این اساس طرح دوره‌های مجازی آموزش‌های قبل و بعد از ازدواج طراحی و در آینده نزدیک ارائه خواهد شد همان گونه که در تابستان گذشته حدود 15 هزار دانشجوی مجرد در دوره‌های آموزشی قبل از ازدواج شرکت نمودند.

5 مهر 1393