h آیا کامرون در نوع نشستن خود بی احترامی کرد+تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آیا کامرون در نوع نشستن خود بی احترامی کرد+تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آیا کامرون در نوع نشستن خود بی احترامی کرد+تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آیا کامرون در نوع نشستن خود بی احترامی کرد+تصاویر

آیا کامرون در نوع نشستن خود بی احترامی کرد+تصاویر

آیا کامرون در نوع نشستن خود بی احترامی کرد+تصاویر
دیوید کامرون در دیدار حسن روحانی پای خود را روی پای دیگرش انداخته بود. به گزارش گروه سیاسی صراط، این اقدام البته با شرایطی خاص در عرف بین المللی بی احترامی محسوب نمی شود اما معمولا مقامات کشورها از آن خودداری می کنند.
آیا کامرون به روحانی بی‌احترامی کرد؟ +عکس
بر اساس اصول و اداب تشریفات در دیدارهای رسمی، مقامات مجازند در دیدار با همدیگر، پای خود را روی پای دیگر بیندازند. به صورتی که زیر زانوی یک پاف روی زانوی پای دیگر قرار بگیرد. البته در دیدارهایی که غیررسمی باشند هم این اجازه داده شده است که ساق یک پا کاملا روی ران دیگر قرار بگیرد. در این میان، اروپایی ها معمولا بلافاصله پس از نشستن، پای راست را روی پای چپ می اندازند. اما این عرف نیز رایج است که در دیدارهای رسمی، مقامات پاها را کنار هم و با فاصله بسیار کم روی زمین قرار می دهند. طوری که به نظر بیاید پاها تقریبا جفت شده است. این در حالی است که برای مقامات عرب، انداختن پاها روی هم به صورتی که تخته کفش طرف مقابل، به سمت شان باشد بسیار ناراحت کننده است و سبب دلخوری شدید آنها می شود. گفتنی است اینساگرام منتسب به حسن روحانی تصویر دیدار روحاین و کامرون را البته بدون آنکه به نوع نشستن کامرون اشاره کند، منتشر کرده است.
 
بی احترامی کامرون به رئیس جمهور در اینساگرام حسن روحانی+تصویر(خبر گوشه قرمز)
 
گفتنی است دو سال پیش، نوع نشستن سفیر سوئد در دیدار با محمود احمدی نژاد واکنش های مختلفی به همراه داشت. در دیدار مذکور، احمدی نژاد هم اقدام متقابلی انجام داد و پای خود را روی پای دیگرش انداخت. رفتار سفیر سوئد در دیدار مذکور به دلیل پایین تر بودن مقام او از نفر مقابل، بدون تردید بی احترامی محسوب می شد.
آیا کامرون به روحانی بی‌احترامی کرد؟ +عکس آیا کامرون به روحانی بی‌احترامی کرد؟ +عکس
روحانی البته در این دیدار رفتار متقابل کامرون را انجام نداد. اقدام دیوید کامرون شاید در ریزه کاری های مربوز به اصول تشریفات بین الملل بی احترامی محسوب نشود، اما آیا نخست وزیر انگلیس در اولین دیدار با رییس جمهور ایران بعد از انقلاب، این رفتار غیرمرسوم را بدون منظور و پیام خاصی انجام داده است؟
4 مهر 1393