h احتمال محرومیت تیم‌ ملی امید - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

احتمال محرومیت تیم‌ ملی امید,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,احتمال محرومیت تیم‌ ملی امید,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,احتمال محرومیت تیم‌ ملی امید

احتمال محرومیت تیم‌ ملی امید

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: امیدواریم کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تیم محرومیتی در نظر نگیرد و فقط فرد متخلف را جریمه کند. به گزارش فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن‌زاده درباره تخلفاتی که از سوی برخی از بازیکنان و یا کادر فنی تیم ها رخ می دهد اظهار داشت: تخلفاتی که از سوی عوامل و یا بازیکنان تیم ها رخ می دهد اما در مقایسه با سالهای گذشته، تاکنون لیگ برتر امسال با حاشیه های کمتر انضباطی برگزار شده است.

وی افزود: متاسفانه در برخی از رفتارها، مخصوصا قبل و یا بعد از بازی، سرمربیان تیم ها مطالبی را درباره عملکرد داوران مطرح می کنندکه طبق قانون درست نیست و اگر شکایتی از نحوه قضاوت داوران دارند باید کتبا و با سند و مدرک به کمیته داوران و سازمان لیگ ارائه دهند. باید به تصمیمات داوران در هر شرایطی احترام گذاشت. حتی اگر داور مسابقه اشتباهی را در نحوه قضاوت خود داشت باید به طور صحیح با ارسال نامه به کمیته داوران، اعتراض کرد نه اینکه در رسانه ها مسبب اصلی باخت تیم خود را داور اعلام کرد.

رئیس کمیته انضباطی خاطرنشان کرد: شان و جایگاه داوری نباید زیر سوال برود. باید مانند دیگر کشورها در خصوص نحوه قضاوت داوران حرفه ای عمل کنیم. بر همین اساس از هفته اول لیگ برتر تاکنون با متخلفان برخورد کرده و آنها را جریمه و یا محروم کرده ایم. اگر روند اعتراضات ادامه دار باشد بدون شک تنبیهات بیشتری را برای سرمربیان و یا بازیکنان و عوامل تیم هادر نظر می گیریم.

وی درباره محرومیت احتمالی محمدرضا خانزاده به علت حرکتی که در بازی‌های آسیایی انجام داد یادآور شد: عملی که این بازیکن در رقابتهای آسیایی انجام داد پسندیده نبود و کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص رفتار ناشایست وی تصمیم گیری می کند. تجربه نشان داده که معمولا محرومیت و یا جریمه نقدی برای این گونه رفتارها در نظر گرفته می شود. امیدواریم کنفدراسیون فوتبال اسیا برای تیم محرومیتی در نظر نگیرد و فقط فرد متخلف را جریمه کند.

2 مهر 1393