h 10شهر پرترافیک دنیا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

10شهر پرترافیک دنیا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,10شهر پرترافیک دنیا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,10شهر پرترافیک دنیا

10شهر پرترافیک دنیا

اگر شما هم از ترافیک شدید روزانه در مسیر منزل یا محل کار خود شاکی هستید باید خوشحال باشید که در مسکو زندگی نمی‌کنید!

به گزارش ایسنا، گزارش کمپانی هلندی خدمات ترافیکی و ناوبری «تام تام» که اطلاعات آن از 180 شهر جهان جمع‌آوری شده، نشان می‌دهد رانندگان شهر مسکو بیش از رانندگان سایر شهرهای جهان در ترافیک می‌مانند.

بنابراین گزارش، میانگین تأخیر رانندگان مسکو در ساعات اوج ترافیک 76 دقیقه در ساعت برآورد شده است. به عبارت ساده‌تر در ساعت اوج ترافیک، طی مسیری که یک ساعت طول می‌کشد، بیش از دو ساعت زمان می‌برد. این برآوردها نشان می‌دهد رانندگان سراسر جهان به طور میانگین در سال هشت روز از زندگی خود را در ترافیک هدر می‌دهند.

داده‌های این کمپانی همچنین نشان می‌دهد، ترافیک در راه‌های فرعی حتی از ترافیک معابر اصلی به مراتب شدیدتر و وقت‌گیرتر است . پس اگر دفعه آینده خواستید از ترافیک مسیر اصلی خلاص شوید و از مسیرهای میانبر یا فرعی استفاده کنید،‌ بیشتر به این تصمیم خود فکر کنید.

«هارُلد گودین»، مدیرعامل کمپانی تام تام می‌گوید: شیوه‌های قدیمی و سنتی در واکنش به ترافیک، ‌نظیر احداث راه‌های جدید و تعریض مسیرهای حاضر دیگر جوابگو نیستند. داده‌های لحظه به لحظه ترافیکی این کمپانی، علاوه بر اینکه به رانندگان کمک می‌کند تا مسیرهای کم ترافیک‌تری را پیدا کنند، همچنین اطلاعات مورد نیاز برای بهبود وضعیت ترافیکی را در اختیار مسئولان کشورها قرار می‌دهد.

این کمپانی همچنین به رانندگان شهرهای پرترافیک توصیه می‌کند تا حد امکان با استفاده از کتاب‌های صوتی یا موسیقی از زمان خود در ترافیک استفاده بهینه کنند. علاوه بر این استفاده از تجهیزات مسیریابی (GPS)‌ نیز می‌تواند رانندگان را دریافتن مسیرهای کوتاه‌تر و کم‌ترافیک یاری کند.

به گزارش ایسنا به نقل از فوربس، فهرست 10 شهر پرترافیک که از سوی کمپانی «تام تام» اعلام شده به شرح ذیر است. در این رده بندی درصد افزایش حجم ترافیک در ساعات اوج نیز ذکر شده است:

1- مسکو – روسیه – 74 درصد

2- استانبول – ترکیه – 62 درصد

3-ریودوژانیرو – برزیل – 55 درصد

4- مکزیکوسیتی – مکزیک – 54 درصد

5- سائوپائولو – برزیل – 46 درصد

6- پالرمو – ایتالیا – 39 درصد

7- ورشو – لهستان – 39 درصد

8- رم – ایتالیا – 37 درصد

9- لس‌آنجلس – آمریکا – 36 درصد

10- دوبلین – ایرلند – 35 درصد

31 شهریور 1393