h اروپا هم مخالف هرگونه اقدام نظامی علیه ایران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اروپا هم مخالف هرگونه اقدام نظامی علیه ایران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اروپا هم مخالف هرگونه اقدام نظامی علیه ایران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اروپا هم مخالف هرگونه اقدام نظامی علیه ایران

اروپا هم مخالف هرگونه اقدام نظامی علیه ایران

مخالفت اروپا با اقدام نظامی علیه ایران

وزرای امورخارجه اتحادیه اروپا در نشست اخیر خود در بروکسل بر مخالفت کشورهایشان با اقدام نظامی علیه ایران تاکید کردند.

به گزارش فارس، وزرای خارجه اتحادیه اروپا پس از نشست روز گذشته خود در بروکسل بر مخالفت خود با هر گونه اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران تأکید کردند.

"یوری روزنتال" وزیر امورخارجه هلند در پایان نشست وزرای امورخارجه اروپا در بروکسل به خبرنگار العالم گفت: گزینه های دیگر غیر از مجازات در نشست امروز بر روی میز نبود، و من احتمال متوسل شدن به هر گزینه دیگر را بعید نمی دانم.

وزیر امور خارجه لوکزامبورگ نیز به خبرنگار العالم گفت: با لئون پانتا وزیر دفاع آمریکا که گفت گزینه نظامی مطرح نیست موافق هستیم. واقعا چرا؟ زیرا اقدام نظامی اهداف مطلوب را محقق نمی کند و پیامدهای وحشتناکی خواهد داشت.

"کارل بیلدت" وزیر خارجه سوئد نیز به خبرنگار العالم گفت: هر گونه اقدام نظامی علیه ایران اصلا قابل توجیه نیست.

بیلدت خاطرنشان کرد: ما باید راههای دیپلماتیک را برای حل و فصل مسئله در پیش گیریم و این چیزی است که "ون رمپوی" رئیس پارلمان اروپا بر آن تاکید کرده است.

وی تاکید کرد: تنها یک راه [در قبال ایران] وجود دارد، و آن راه دیپلماتیک است.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در جلسه روز گذشته خود همچنین تصمیم گرفتند تا بررسی تحریم‌های جدید علیه ایران را قبل از هر گونه اقدام جدید، تا نشست اول دسامبر (حدود ۲ هفته دیگر) به تعویق بیندازند.

بر اساس این گزارش، "ویلیام هیگ" وزیر امورخارجه انگلیس که در این نشست اخیر حاضر شده بود، اعلام کرد که کشورش هنوز تمایلی به بررسی اقدام نظامی علیه ایران ندارد.

وی گفت: ما خواستار اقدام نظامی علیه ایران نیستیم و از چنین اقدامی نیز حمایت نمی کنیم. در عین حال ما می گوییم که هیچ گزینه‌ای درباره ایران حذف نمی شود.

احتمال تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران در اتحادیه اروپا و همچنین اظهارات مقامات رژیم صهیونیستی در خصوص اقدام نظامی علیه ایران پس از آن مطرح شد که روز سه شنبه هفته پیش "یوکیو آمانو" مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش جدیدی را درباره برنامه هسته‌ای ایران منتشر کرد که در بخش‌هایی از آن درباره احتمال نظامی شدن برنامه هسته‌ای ایران ابراز نگرانی کرده است. اما با این حال هیچ سند و مدرک موثقی در جهت توجیه این نگرانی ارائه نشده است.

غرب و در رأس آن آمریکا مدعی آن است که جمهوری اسلامی ایران مخفیانه در تلاش برای تجهیز به سلاح اتمی است و این در حالی است که مقامات کشورمان بارها اعلام کرده‌اند، ماهیت برنامه هسته‌ای ایران کاملا غیرنظامی بوده و قصد تهران از پیگیری برنامه هسته‌ای خود صرفا استفاده‌های غیرنظامی و صلح آمیز است.

این در حالی است که آمریکا به تنهایی بیش از ۹ هزار سلاح‌ اتمی در اختیار دارد و تنها کشوری است که از این سلاح علیه بشریت استفاده کرده است.

25 آبان 1390