h تظاهرات زنان نیمه عریان در اسرائیل +تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تظاهرات زنان نیمه عریان در اسرائیل +تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تظاهرات زنان نیمه عریان در اسرائیل +تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تظاهرات زنان نیمه عریان در اسرائیل +تصاویر

تظاهرات زنان نیمه عریان در اسرائیل +تصاویر

تظاهرات زنان نیمه عریان در اسرائیل +تصاویر

هر ساله در اسراییل «راهپیمایی شرموتاها» برگزار می شود. امسال هم در شهر تل آویو «راهپیمایی شرموتاها» برگزار شد.

به گزارش ظهور12 ، بنابراین گزارش، بیش از 500 زن در اعتراض به فرهنگ تجاوز، خشونت جنسی و استانداردهای اجتماعی (که محیط ناامنی را برای زنان و دختران ایجاد کرده اند) نیمه عریان شده و با پوشیدن لباس های مستهجن و فحاشی کردن در خیابان ها راهپیمایی کردند.

شرموتا واژه بسیار زشتی است و به معنای زنی است که با مردهای مختلف رابطه نامشروع برقرار می کند.

هدف فرعی این راهپیمایی، اعتراض به طرز رفتار مردان و جامعه نسبت به زنان می باشد، در حالی که هدف اصلی آن به طور کلی به نمایش گذاشتن بدن برهنه زنان و مردان در خیابان است.

به این منظور، زنان پیام خود را بصورت برعکس نمایش می دهند، بجای خجالت و شرمندگی از بکار بردن واژه های زننده و رکیک، هر چه بیشتر در طول راهپیمایی فحاشی کرده و به این کار افتخار می کنند و اساسا راهپیمایی با واژه ای به نام «حیا» بیگانه است.

البته این راهپیمایی مخالفانی هم دارد و هر ساله زنان و مردان بسیاری نه در اعتراض به اصل آن، بلکه نسبت به محتوای آن انتقاداتی دارند. در مطلب زیر، تصاویری از راهپیمایی زنان را که در ماه می برگزار شد، نشان می دهیم.

گفتنی است انسان از این همه حماقت حیرت زده می شود. حتی نوع اعتراض شان هم عاقلانه نیست. برای نشان دادن اعتراض خود نسبت به خشونت علیه زنان، برهنه می شوند و در خیابان فحاشی می کنند، و دقیقا رفتاری که موجب شده تا قربانیان در دام شیادان گرفتار شوند را تکرار می کنند.

این افراد علاوه بر پوشیدن لباس های مستهجن، راه رفتن در خیابان ها و فحاشی های پی در پی، از رهگذران هم می خواهند برهنه شوند و به جمع آنان بپیوندند جالب آنجاست که برخی رهگذران هم جو زده شده و برای آنکه همرنگ جماعت شوند در همان جا لباس ها را می کنند و با آنها همراه می شوند.

«راهپیمایی شرموتاها» در طول ماه می، علاوه بر تل آویو در شهرهای بعر شووع، حیفا و بیت المقدس نیز برگزار می شود.
24 شهریور 1393