h اعتصاب یک هفته‌ای خلبانان «ایرفرانس» آغاز شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اعتصاب یک هفته‌ای خلبانان «ایرفرانس» آغاز شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اعتصاب یک هفته‌ای خلبانان «ایرفرانس» آغاز شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اعتصاب یک هفته‌ای خلبانان «ایرفرانس» آغاز شد

اعتصاب یک هفته‌ای خلبانان «ایرفرانس» آغاز شد

اعتصاب یک هفته‌ای خلبانان «ایرفرانس» آغاز شد

اعتصاب یک هفته‌ای خلبانان شرکت هواپیمایی «ایرفرانس» فرانسه امروز دوشنبه آغاز و منجر به لغو 50 درصدی پروازهای این شرکت شد

خلبان شرکت هواپیمایی «ایرفرانس» طبق برنامه‌ای از پیش اعلام شده، امروز دوشنبه بنا به فراخوان اتحادیه اصلی خلبانان این شرکت (SNPL)، اعتصاب یک هفته‌ای خود را آغاز کردند.

بر اساس این گزارش، خلبانان ایرفرانس که اعلام کرده‌اند قصد دارند تا 22 سپتامبر (31 شهریور) به اعتصاب خود ادامه دهند، در پی آنند که صدای اعتراضشان نسبت به تغییراتی را که قرار است در این شرکت هواپیمایی صورت گیرد، به گوش مسئولان برسانند.

این اعتصاب احتمالا طولانی‌ترین اعتضاب خلبانان شرکت ایرفرانس از سال 1998 تاکنون خواهد بود.

در حال حاضر و در نخستین روز از این اعتصاب، یک پرواز از هر دو پرواز یعنی بیش از 50 درصد پروازهای این شرکت لغو شده است اما احتمال آن وجود دارد که این اختلال طی روزهای آینده شدیدتر شود.

شرکت هواپیمایی ایرفرانس امروز اعلام کرده که تنها توانسته 48 درصد پروازهای خود را انجام دهد.

طبق اطلاعات موجود، مدت ادامه این اعتصاب به نتیجه مذاکراتی که قرار است امشب میان اتحادیه خلبانان و مسئولان این شرکت صورت گیرد، بستگی دارد.

طبق پیش‌بینی شرکت ایرفرانس، فردا سه‌شنبه احتمالا 6 پرواز از هر 10 پرواز این شرکت یعنی 60 درصد پروازها لغو خواهد شد.

خلبانان ایرفرانس معتقدند که این تغییرات و فقدان گفت‌وگوی اجتماعی در خصوص جهت‌گیری‌های استراتژیک شرایط شغلی آنها را در معرض تهدید قرار خواهد داد. اتحادیه خلبانان ایرفرانس از یک ماه پیش نسبت به برگزاری اعتصاب هشدار داده بود.

بنابر اعلام رئیس این اتحادیه، در جریان این اعتصاب یک هفته‌ای، خلبانان ایرفرانس از ساعت 5 صبح تا ساعت 11 شب دست از کار خواهند کشید و از انجام هرگونه پرواز امتناع خواهند کرد.

اعتصاب خلبانان ایرفرانس در حالی صورت می‌گیرد که کارکنان این شرکت پیش از این نیز در اعتراض به شرایط بد شغلی و حقوق و دستمزد پایین خود اعتصاب‌هایی را برگزار کرده بودند./فیگارو

24 شهریور 1393