h وضعیت افتضاح ازدواج جوانان در آمریکا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وضعیت افتضاح ازدواج جوانان در آمریکا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وضعیت افتضاح ازدواج جوانان در آمریکا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وضعیت افتضاح ازدواج جوانان در آمریکا

وضعیت افتضاح ازدواج جوانان در آمریکا

وضعیت افتضاح ازدواج جوانان در آمریکا
طبق آمار رسمی منتشر شده از سوی مرکز آمار آمریکا، 50/2 درصد از افراد بالای 16 سال آمریکایی یعنی حدود 124 میلیون و 600 هزار نفر از آنان، هم اینک به طور مجردی زندگی می‌کنند.

این آمار نشان می‌دهد که برای نخستین بار از زمان تولید آمار وضعیت تاهل خانوارهای آمریکایی در 38 سال پیش، تعداد مجردها از متاهل‌ها پیشی گرفته است.

در سال 1976 مجردها فقط 37/4 درصد از جامعه بزرگسالان آمریکایی را تشکیل می‌دادند که اینک به بیش از 50 درصد رسیده‌اند.

طی سه دهه اخیر، تعداد بزرگسالانی که هیچ‌گاه ازدواج نکرده‌اند هم 30 درصد افزایش یافته است.

بر اساس آمار مذکور، تعداد افراد مطلقه نزدیک به 20 درصد جامعه آمریکا را تشکیل می‌دهد که این رقم سه دهه پیش فقط 15 درصد بود.

افزایش جامعه مجردها علاوه بر آن که نشانه اثرات نامتوازن برنامه‌های توسعه‌ای اقتصادمحور در دهه‌های گذشته در آمریکا است، حاوی پیام‌هایی برای آینده جامعه آمریکا هم هست.

طبق گفته اقتصاددانان، از آنجا که افراد مجرد، در مجموع قدرت پس‌انداز بیشتری نسبت به متاهل‌ها دارند، افزایش تعداد مجردها سبب افزایش فاصله طبقاتی در آمریکا خواهد شد.

پیام دیگر این آمار، به خطر افتادن جمعیت آمریکا در بلندمدت است. آمار های رسمی دولت آمریکا همچنین نشان می‌دهد در سال 2013 رشد جمعیت آمریکا به کمترین حد خود از زمان رکود بزرگ دهه 1940 رسیده است.

تحقیقاتی که پیش از این موسسه نظرسنجی پیو انجام داده بود از کاهش مستمر خانوارهای متاهل در جامعه آمریکا طی دهه‌های اخیر حکایت داشت.

جمعیت مجردها از متاهلان پیشی گرفت + نمودار
24 شهریور 1393