h آیت الله صافی گلپایگانی : مردم در برابر خلاف شرع‌های صدا و سیما امر به معروف و نهی از منکر کنند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آیت الله صافی گلپایگانی : مردم در برابر خلاف شرع‌های صدا و سیما امر به معروف و نهی از منکر کنند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آیت الله صافی گلپایگانی : مردم در برابر خلاف شرع‌های صدا و سیما امر به معروف و نهی از منکر کنند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آیت الله صافی گلپایگانی : مردم در برابر خلاف شرع‌های صدا و سیما امر به معروف و نهی از منکر کنند

آیت الله صافی گلپایگانی : مردم در برابر خلاف شرع‌های صدا و سیما امر به معروف و نهی از منکر کنند

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، در پاسخ به استفتایی گفتند: مردم در برابر خلاف شرع‌های صدا و سیما امر به معروف و نهی از منکر کنند.

در این استفتا آمده است: همانگونه که مستحضرید یکی از مهم‌ترین عناصر تبلیغی در جامعه، رسانه مخصوصا تلویزیون می‌باشد؛ تاثیری که این رسانه بسیار مهم در فرهنگ سازی و شکل دادن جامعه و اخلاق آن دارد، انکارناپذیر است.

این استفتا ادامه یافته است: صدا و سیمای کشور ما هم که باید در مقابل این هجمه فرهنگی تمام قوای خود را بسیج کند و به مقابله با آنان اقدام کند، با همه تلاشی که در این راستا داشته است، در این جهاد فرهنگی دچار آسیب‌هایی شده است.

در ادامه این استفتا آمده است: از جمله پخش سریال‌های خارجی با هنرپیشه‌هایی بی‌حجاب، استفاده از زن‌هایی با آرایش غلیظ جهت اجرای برنامه‌های زنده، پخش تصاویر ورزشی بانوان، پخش موسیقی‌های زننده و استفاده از آلات طرب و ده‌ها برنامه خلاف شرع دیگر.

در این استفتا آمده است: از شما مرجع عالیقدر تقاضا داریم وظیفه صدا و سیما و نیز وظیفه ما مخاطبان این رسانه را نسبت به بی‌اعتنایی به احکام شرعی در این رسانه بیان فرمایید.

آیت الله صافی گلپایگانی در پاسخ به این استفتا آورده است: از توجه و احساس وظیفه شما نسبت به مسائل شرعی و التزام به احکام الهی تقدیر و تشکر می‌شود؛ اینجانب کرارا هر جا که احساس وظیفه کرده‌ام تذکر داده‌ام و بعدا هم انشاءالله به وظیفه خود عمل می‌کنم.

این مرجع تقلید به مسوولان صدا و سیما توصیه کرده است: آنچه در چهارچوب تعالیم اسلامی موجب تقویت معرفت دینی و آگاهی افراد به جریان‌های سیاسی و دام‌های ابلیسی و انحرافی دشمنان اسلام باشد و سبب شناخت بیشتر انسان نسبت به دین و زندگی سالم می‌شود و حس استقلال اسلامی و فروتن نبودن در برابر کفار و مستکبران را تقویت می‌کند، حاکم کنند و از بخش‌هایی که متضمن غنا، ساز و آواز و استعمال آلات طرب و مناظر مهیج باشد، اجتناب کنند.

ایشان تاکید کرده است: مدیران چنین رسانه‌ای، وظیفه خطیری بر عهده دارند و لازم است با حضرات علمایی که از شرع مقدس و حلال و حرام الهی آگاهند، پیوسته در ارتباط باشند و از نظرات خیرخواهانه و دلسوزانه آن‌ها تبعیت و استفاده کنند.

آیت الله صافی گلپایگانی بیان کرده است: و اما مومنان و کسانی که مخاطب این رسانه‌ها هستند، در اینگونه موارد و در جاهای دیگر که احکام الهی مورد تعدی قرار می‌گیرد، نسبت به سهم خود وظیفه دارند که به هر وسیله ممکن امر به معروف و نهی از منکر کنند تا به حول و قوه الهی گناهان و منکرات در جامعه اسلامی از بین برود؛ خداوند همگان را در انجام وظایف دینی بخصوص امربه معروف و نهی از منکر موفق و سربلند بدارد.

21 شهریور 1393