h نشست جده برای «مبارزه با تروریسم» آغاز شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نشست جده برای «مبارزه با تروریسم» آغاز شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نشست جده برای «مبارزه با تروریسم» آغاز شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نشست جده برای «مبارزه با تروریسم» آغاز شد

نشست جده برای «مبارزه با تروریسم» آغاز شد

به نقل از شبکه خبری «العربیه»، نشست وزرای خارجه 11 کشور از جمله کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (عربستان، بحرین، امارات متحده عربی، قطر، عمان،کویت)، اردن، مصر، ترکیه، عراق و آمریکا امروز (پنجشنبه) در جده آغاز شد.

با حمله گروهک تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش و افزایش بیم کشورهای عربی از احتمال حمله این گروهک به کشورهای دیگر منطقه از جمله عربستان و اردن، این نشست قرار است راهکارهای مبارزه با تروریسم بین المللی در منطقه را بررسی کند.

وزیر خارجه آمریکا ساعتی پیش برای حضور در این نشست وارد جده شده بود، با وجود اینکه پیشتر خبری درباره حضور «ابراهیم جعفری» وزیر خارجه جدید عراق نیز در این نشست گزارش نشده بود، رسانه‌های خبری اعلام کردند که عربستان از جعفری نیز برای حضور در این نشست دعوت به عمل آورده است.

نشست جده به تبع طرح «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا برای مبارزه با داعش برگزار می‌شود.

تا پیش از این و در طول سه سال بحران سوریه، کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به ویژه عربستان و قطر از گروه‌های معارض مسلح دولت سوریه که دمشق آنها را تروریست خوانده بود حمایت مالی وتسلیحاتی می‌کردند.

بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای شمار زیادی از افرادی که مورد حمایت عربستان بوده‌اند اکنون در صفوف داعش به سر می‌برند و عربستان نیز بیشترین میزان صادرات تروریست به جهان را دارد.

20 شهریور 1393