h شهرام جزاری از زندان اوین رسانه هارا تهدید کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

شهرام جزاری از زندان اوین رسانه هارا تهدید کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,شهرام جزاری از زندان اوین رسانه هارا تهدید کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,شهرام جزاری از زندان اوین رسانه هارا تهدید کرد

شهرام جزاری از زندان اوین رسانه هارا تهدید کرد

جزایری روز چهارشنبه در تماسی که از بازداشتگاه اوین با ایرنا داشت، گفت: اینکه رسانه ها از قول برخی مسئولان قضایی گاه و بی گاه در خصوص آزادی من اطلاع رسانی می کنند، امری نادرست و بر خلاق حقوق قانونی ما زندانیان است.

وی ادامه داد: رسانه ها با جوسازی های رسانه ای موجبات هتک حیثیت زندانیان فراهم کرده و این موضوع خلاق نص صریح قانون اساسی و سایر قوانین مرتبط است.

جزایری یادآور شد: همان طور که قبلا نیز بارها گفته ام اگر به اقدامات دستگاه قضایی اعتماد داریم باید اجازه دهیم قوه قضاییه طبق قانون کار رسیدگی خود را به اتمام برساند و اینگونه گمانه زنی ها به روند صحیح پرونده و اجرای حکم آسیب جدی وارد می کند.

وی تصریح کرد: همان گونه که مقامات قضایی اخیرا نیز تاکید کرده اند هر زمان دوران محکومیت بنده به اتمام برسد یقینا و بدون شک حتی بدون یک ثانیه تاخیر آزاد خواهم شد و به قول آنان آزادی همه زندانیان از جمله شهرام جزایری پس از اتمام مدت محکومیت شرعا و قانونا الزامی است.

جزایری در خصوص تاریخ دقیق آزادی خود گفت: اینکه تاریخ دقیق پایان مدت محکومیت بنده چه زمانی است آن را نیز مقامات قضایی برابر مستندات قانونی و احکام قطعی صادره و ابلاغ شده به آمار محاسبه و به طور کاملا دقیق البته با حساسیت های ویژه و بسیار سختگیرانه تقویم کرده اند به گونه ای تا روز آخر در زندان بمانم و از مرخصی قانونی متصل به آزادی مشابه سایر زندانیان، محروم باشم.

وی افزود: خوشبختانه در این کشور قانون حکمفرماست و در مورد آزدی بنده نیز این قانون اجرا خواهد شد.

جزایری اضافه کرد: به صراحت تاکید می کنم از این لحظه به بعد هر رسانه ای له یا علیه آزادی بنده بدون طی مراتب قانونی اطلاع رسانی کند با قاطعیت شکایت می کنم زیرا پس از 13 سال حبس، فرزندان خردسالم چشم به راه آمدن پدرشان هستند.

علی اصغر جهانگیر رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور روز گذشته ( سه شنبه) در حاشیه تودیع و معارفه معاونین حقوقی سابق و جدید قوه قضاییه در جمع خبرنگاران در خصوص تاریخ آزادی جزایری گفت: دوران زندانی شهرام جزایری باید ظرف همین مدتها تمام می شده اما با توجه به پیگیری از دادگستری تهران فعلا آنها نظرشان این است که باید در زندان باشد.

19 شهریور 1393