h عزاداری شیعیان هند برای اباعبدالله بر روی قایق+فیلم - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

عزاداری شیعیان هند برای اباعبدالله بر روی قایق+فیلم,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,عزاداری شیعیان هند برای اباعبدالله بر روی قایق+فیلم,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,عزاداری شیعیان هند برای اباعبدالله بر روی قایق+فیلم

عزاداری شیعیان هند برای اباعبدالله بر روی قایق+فیلم

عزاداری شیعیان هند برای اباعبدالله بر روی قایق+فیلم

این که چرا ما باید در دنیای امروز شاهد چنین تصویری از شیعیان باشیم ؛ بسیار تاسف بار است

به گزارش ظهور12 ؛ بسیاری گمان می کنند اکثریت شیعیان در ایران و عراق و آذربایجان متمرکز هستند اما باید دانست که مناطق تمرکز مهم دیگری از شیعیان در نقاط دیگر جهان وجود دارند

شیعیان هند بخش عمده‌ای از جمعیت اقلیت مسلمان را در این کشور شامل می‌شوند. تعداد شیعیان بنا به براورد سال ۲۰۰۵- ۲۰۰۶ بین ۲۵٪ تا ۳۱٪ تخمین زده شده‌است که جمعیتی بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون نفر را شامل می‌شود.

سیلواسا شهریست در غرب هند واقع در ایالت دادرا و ناگار هاولی که مرکزیت این ایالت را بر عهده دارد.این شهر بر اساس سرشماری سال ۲۰۰۱، ۲۱۸۹۰ نفر جمعیت دارد که اکثر آنها به زبانهای ماراتی و گجراتی تکلم می کنند.

بر اسار آمار منتشره غیر رسمی درصدی بسیار کمی از جمعیت حاضر در این شهر را اقلیت شیعه نشینی تشکیل میدهند که از سختی های زیادی برای تجمعات مذهبی خود برخوردار هستند.

ویدئویی که برای اولین بار در ادامه مشاهده میکنید مربوط به مجلس عزاداری برای اباعبدالله حسین(ع) است اما نه بر روی خشکی! مسئولین این ایالت از ایجاد هرگونه تکیه یا حسینیه برای برپایی مجلس عزادارای امام حسین(ع) جلوگیری به عمل آورده اند و در همین حال تعدادی از شیعیان این منطقه با اجاره یک قایق و بر روی سطح آب! مراسم عزاداری خود را برپا کرده اند.

...

دانلود کلیپ

13 شهریور 1393