h مجازات سفر به کشورهای ممنوعه را بدانید - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مجازات سفر به کشورهای ممنوعه را بدانید,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مجازات سفر به کشورهای ممنوعه را بدانید,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مجازات سفر به کشورهای ممنوعه را بدانید

مجازات سفر به کشورهای ممنوعه را بدانید

مجازات ‌مسافرت اتباع ایرانی به کشورهای ممنوعه

مجلس مصوب کرد هر ایرانی که به کشورهای ممنوع یا محدود شده از سوی دولت مسافرت کند، به حبس از دو تا 5 سال محکوم شود.

به گزارش فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) کلیات و جزئیات طرح تشدید مجازات مترددین به فلسطین اشغالی و اصلاح ماده 36 قانون گذرنامه مصوب 1351 را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.

وکلای ملت با 131 رای موافق، 3 رای مخالف و 11 رای ممتنع از 197نماینده حاضر در صحن علنی، کلیات این طرح را مصوب کردند.

بهارستان‌نشینان در جزئیات طرح مذکور ماده 36 قانون گذرنامه مصوب 10 اسفند 1351 را اصلاح و مقرر کردند هر ایرانی که برخلاف ماده 24 این قانون عمل کند، به حبس از 2 سال تا 5 سال و محرومیت از داشتن گذرنامه از 3 سال تا 5 سال محکوم می‌شود.

وکلای ملت با 116 رای موافق، صفر رای مخالف و 18 رای ممتنع از 197 نماینده حاضر در جلسه علنی، جزئیات طرح مذکور را به تصویب رساندند.

به گزارش فارس، در ماده 24 قانون گذرنامه آمده است: گذرنامه برای مسافرت به همه کشورها اعتبار دارد مگر به کشورهایی که دولت در موارد مقتضی مسافرت اتباع ایران را به آن کشورها ممنوع یا محدود کرده باشد. در صورتی که بعد از صدور گذرنامه محدودیتی مقرر شود، وجوه پرداختی کسانی که از مسافرت محروم شوند به آنها مسترد می‌شود و نحوه اجرای مفاد این ماده ضمن آئین‌نامه اجرایی این قانون معین خواهد شد.

24 آبان 1390