h توضیحات تکمیلی یکی از مدیران ایرانسل درباره اینترنت 3G - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

توضیحات تکمیلی یکی از مدیران ایرانسل درباره اینترنت 3G,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,توضیحات تکمیلی یکی از مدیران ایرانسل درباره اینترنت 3G,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,توضیحات تکمیلی یکی از مدیران ایرانسل درباره اینترنت 3G

توضیحات تکمیلی یکی از مدیران ایرانسل درباره اینترنت 3G

علیرضا قلمبر دزفولی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در خصوص راه اندازی نسل 3 و مراحل توسعه این سرویس، اظهار داشت: در شهریور حدود 40 شهر تحت پوشش 3G قرار می‌گیرند که اغلب مراکز استان‌ها هستند. هم‌اکنون در دوره آزمایشی نیز 23 شهر تحت پوشش نسل 3 قرار دارد.

مدیرعامل اپراتور دوم تلفن‌همراه افزود: کار به سرعت پیش خواهد رفت. روزانه حدود 30 سایت 3G وارد شبکه می‌شود و تا پایان سال جاری بیش از 200 شهر بزرگ تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد: باید توجه داشت از سوی دیگر تکلیف‌هایی که در توافقنامه پروانه نسل 3 بر عهده داریم را نیز باید به پیش ببریم.

*بسته‌های با حجم بالا و قیمت ارزانتر برای پاسخ گویی به نیاز 3G

دزفولی در پاسخ به این سوال که با تغییر سرویس از نسل 2 به نسل 3، سرعت مصرف دیتا توسط کاربران به شدت افزایش می‌باید، از راه‌کارهای این اپراتور برای مشترکان خبر داد و گفت: با ارائه نسل 3 بسته‌های تشویقی حجیم با قیمت‌های به صرفه تعیین شده و همچنان نیز به سمت بسته‌های با حجم بالا و قیمت ارزانتر حرکت خواهیم کرد.

مدیرعامل اپراتور دوم تلفن‌همراه در پاسخ به این سوال که طبق اعلام باید با تغییر سرویس از GPRS به 3G هزینه اینترنت از 5 ریال به 0.5 ریال کاهش یابد، آیا در بسته های 3G این اپراتور این کاهش قیمت لحاظ شده، گفت: با بسته های جدید، نرخ هر کیلوبایت به بسیار کمتر از نیم‌ریال و در حد چند صدم ریال کاهش می‌یابد.

*استفاده از 2G و 3G تفاوت قیمتی ندارد

وی در پاسخ به این سؤال که در دوره گذر فعلی مشترک چطور تشخیص دهد استفاده از 3G یا GPRS برایش به صرفه‌تر است، گفت: از آنجا که بسته‌‌‌های جدید حجمی تعریف شده‌اند در 2G و 3G تفاوت قیمتی در استفاده از بسته‌ها برای مشترک وجود ندارد.

دزفولی خاطر نشان کرد: همچین باید توجه داشت در جاهایی که ظرفیت 3G بالا می‌رود، ظرفیت روی Edge‌ و GPRS خالی می‌شود و ظرفیت این 2 نیز بالا می‌رود. بنابراین نیازی ندارد که مشترک بداند از 2G استفاده می‌کند یا 3G.

10 شهریور 1393