h داعش از چه سالی به وجود آمد؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

داعش از چه سالی به وجود آمد؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,داعش از چه سالی به وجود آمد؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,داعش از چه سالی به وجود آمد؟

داعش از چه سالی به وجود آمد؟

در گزارش ارتش آمریکا این عقیده که گروه تروریستی داعش به طور ناگهان ماه ژوئن گذشته پس از اینکه با خشونت کنترل بخش‌هایی از عراق را در دست گرفت، ظاهر شده است، رد و تصریح شده است که این گروه طی چهار سال گذشته به تدریج قدرت خود را به دست آورده است.

به گزارش ظهور12 به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه واشنگتن‌تایمز، مرکز ضد تروریستی "وست پوینت" به این نتیجه رسیده است که از سال 2010، گروه داعش به‌تدریج عملیاتی را علیه نیروهای امنیتی عراق، با هدف‌گیری و نابودی سربازخانه‌ها یا در برخی موارد قتل نیروهای امنیتی، اجرا می‌کرده است.

بر اساس این گزارش، ابوبکر البغدادی، رهبر گروه داعش، این گروه را در سال 2010 راه‌اندازی کرده است و بین سال‌های 2012 تا 2013 اعضای این گروه 20 حمله با خودروی انفجاری سازماندهی و اجرا کردند.

به گزارش این مرکز این گروه که اوباما، رییس‌جمهور آمریکا آن را تازه‌کار و کوچک می‌داند، می‌تواند در آینده تهدید بزرگی باشد.

گروه داعش تاکنون توانسته کنترل شهر موصل را در دست بگیرد، شبه‌نظامیان خود را مسلح و زندانیان عراقی را آزاد کند. اما سؤال این است که آیا این اقدامات طولانی‌مدت خواهند بود؟

8 شهریور 1393