h فرمانده مرزبانی ناجا : جمشید دانایی فر زنده است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

فرمانده مرزبانی ناجا : جمشید دانایی فر زنده است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,فرمانده مرزبانی ناجا : جمشید دانایی فر زنده است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,فرمانده مرزبانی ناجا : جمشید دانایی فر زنده است

فرمانده مرزبانی ناجا : جمشید دانایی فر زنده است

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: گروه‌های افراطی و انحرافی نظیر داعش مرزهای کشور ما را تهدید نمی‌کنند و مرزهای جمهوری اسلامی ایران در امنیت کامل است.

سردار قاسم رضایی در حاشیه معارفه فرمانده مرزبانی استان اردبیل در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: مرزهای شرقی کشورمان در وضعیت مناسبی قرار دارد و مرزهای جنوبی کشورمان نیز دچار هیچ تهدید و تعرضی نیست به طوری که تمام سعی‌مان بر این است تا همه تحولات منطقه‌ای را رصد کنیم

وی با رد شایعه حضور گروه‌های افراطی گروهک تروریستی داعش در مرزهای کشورمان افزود: این اخبار و شایعات مرتبط با آن صحت ندارد چرا که داعش مرزهای کشورمان را تهدید نمی‌کند و ما در همه مناطق مرزی تحرکات را رصد کرده و با اشرافیت کامل دنبال می‌کنیم و کاملاً به هوش هستیم تا در این زمینه آسیبی متوجه مرزهای کشورمان نشود.

فرمانده مرزبانی ناجا به برخی شایعات مطرح شده در مورد حضور گروه‌ها تروریستی داعش در مرزهای آذربایجان اشاره کرد و گفت: بنده چنین چیزی را تایید نمی‌کنم و با آگاهی که از وضعیت مرزهای کشور و رصد آنها دارم به صراحت اعلام می‌کنم که داعش نمی‌تواند با تهدید استکبار جهانی در مرزهای ما حضور داشته باشد و یا بخواهد حرکتی را انجام دهد.

دانایی‌فر زنده است / اخبار مربوط به شهادت وی مورد تایید ما نیست

سردار قاسم رضایی درباره سرنوشت دانایی‌فر هم اظهار کرد:‌‌ ما آخرین وضعیت را در این زمینه به جد رصد می‌کنیم و دنبال موضوعات مربوط به ربوده شدن مرزبانان جمهوری اسلامی ایران به ویژه دانایی‌فر هستیم و مدارک و مستندات ما حکایت از آن دارد که دانایی‌فرد به قتل نرسیده و زنده است.

وی افزود:‌ ما از دولت پاکستان و مسئولان این کشور مطالبه جدی داریم تا موضوع را پیگیری کنند و اخبار موثق‌تری را به ما اطلاع دهند چرا که مستندات حکایت از آن دارد که دانایی‌فرد به شهادت نرسیده و زنده است.

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران اقدامات مسئولان کشوری را در این زمینه قابل قبول خواند و گفت: اخبار مربوط به شهادت مرزبان جمهوری اسلامی ایران پذیرفتنی نیست.

* قصد ورود به پاکستان را نداریم

رضایی با اشاره به برخی نظرهای مختلف برای تعقیب مرزبانان ربوده شده در آن سوی مرزها به ویژه داخل خاک پاکستان بیان کرد: ما چنین رفتار امنیتی و قصد تحرک را در کشور همسایه را نداریم چرا که روابط ایران با پاکستان روابط مستحکم بر پایه مناسبات شایسته و مشترکات تاریخی است و هیچ کس نمی‌تواند در این ضوابط خدشه و خللی وارد کند.

این مسئول ادامه داد: ما به هیچ‌وجه نمی‌پذیریم که برای تعقیب اشرار و گروه‌های تروریسم وارد خاک پاکستان شویم هر چند که ما در ماه‌های اخیر در مرزهای کشورمان آسیب‌هایی را شاهد بودیم.

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در پایان گفت‌و گوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل مباحث مطرح شده را بیشتر دیپلماتیک خواند و گفت: در صورتی که از مرزبانی کشورمان درخواست انجام عملیات مشترک نظامی باشد این کار را انجام می‌دهیم وگرنه ورود به مرزهای کشور دیگر اصلاً در راهبرد و دستور کار ما نیست

4 شهریور 1393