h برگزار همایش جمعیت با سخنرانی دکتر حسن عباسی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

برگزار همایش جمعیت با سخنرانی دکتر حسن عباسی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,برگزار همایش جمعیت با سخنرانی دکتر حسن عباسی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,برگزار همایش جمعیت با سخنرانی دکتر حسن عباسی

برگزار همایش جمعیت با سخنرانی دکتر حسن عباسی

برگزار همایش جمعیت با سخنرانی دکتر حسن عباسی

موسسه طلوع حق با هدف آموزش مبلغ جمعیت و با حضور اساتید برجسته نشست یکروزه «جمعیت و پیشرفت، چالش ها و دورنمای آینده» را فردا چهارشنبه 5 شهریور از ساعت 9 صبح تا 18 برگزار می کند.

به گزارش رجانیوز به نقل از موسسه طلوع، شاید تکان دهنده ترین جمله ای که رهبر انقلاب طی سالهای اخیر پیرامون جمعیت بیان کرده اند این جمله  باشد که؛ «این آسیب ها را بفهمیم. مسئله‌ى جمعیّت؛ یکى از خطراتى که وقتى انسان درست به عمق آن فکر می کند، تن او می لرزد، این مسئله‌ى جمعیّت است». ( بیانات رهبر انقلاب در دیدار اعضای شوراى عالى انقلاب فرهنگى19/9/1392)
ضرورت این موضوع، موسسه طلوع حق را بر آن داشت تا با برگزاری نشست یکروزه «جمعیت، پیشرفت، چالش ها و دورنمای آینده»، ضمن دعوت از اساتید برجسته همچون استاد حسن عباسی (استراتژیست و رئیس اندیشکده یقین) و دکتر محمد جواد محمودی (دکترای اقتصاد توسعه و ریاست اسبق مرکز مطالعات جمعیت شناسی آسیا و اقیانوسیه) به واکاوی عالمانه و دقیق این موضوعات بپردازد.
در این نشست یکروزه که با هدف «آموزش مبلغ جمعیت» و «توانمندسازی فعالین فرهنگی حوزه جمعیت» برگزار می گردد، محورهای ذیل مورد بررسی قرار می گیرد:
* جمعیت و مناسبات اقتصادی:
- جمعیت و توسعه اقتصادی
- جمعیت و درآمد سرانه
- جمعیت و فقر
* مبانی تجدیدنظر در سیاست های کلی جمعیتی ایران
* مطالعه تطبیقی حرکت کشورهای توسعه یافته و جهت گیری و سیاست گذاری آنها در مورد جمعیت
* نقش جمعیت در توسعه اقتصادی کشور
* بحران پیری جمعیت در ایران
* نقش جریان های خودجوش فرهنگی در فرهنگ سازی افزایش جمعیت
* پاسخ به شبهات و ابهامات پیرامون موضوع پیشرفت کشور و افزایش جمعیت
مکان همایش: تهران، خ طالقانی، لانه جاسوسی
زمان همایش: چهارشنبه 5 شهریور از ساعت 9 صبح الی 18 عصر
علاقمندان برای ثبت نام و شرکت در این نشست از اینجا اقدام کنند یا با شماره 66989349 تماس بگیرند.
4 شهریور 1393