h 26000 مورد تجاوز و سو استفاده جنسی در ارتش امریکا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

26000 مورد تجاوز و سو استفاده جنسی در ارتش امریکا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,26000 مورد تجاوز و سو استفاده جنسی در ارتش امریکا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,26000 مورد تجاوز و سو استفاده جنسی در ارتش امریکا

26000 مورد تجاوز و سو استفاده جنسی در ارتش امریکا

26000 مورد تجاوز و سو استفاده جنسی در ارتش امریکا

در حالی که آمریکا به عنوان یکی از مدعیان حقوق بشری همیشه با به جریان انداختن پرونده های حقوق بشری در دنیا توانسته است تحریم های زیادی را برای کشورهایی که با اقدامات آمریکا مخالف هستند، وضع کند، به عنوان یکی از بزرگترین ناقضان حقوق بشر مطرح است.

به گزارش ظهور12 به نقل از دانا، حدود ۱۵ درصد از نیروهای نظامی آمریکا از زنان تشکیل شده است. آمارها حاکی است نزدیک به ۲۵۵ هزار زن برای شرکت در جنگهای عراق و افغانستان ثبت نام کرده و وارد ارتش شدند؛ اما برخی از این زنان بخاطر این خوش خدمتی مجازات ناگواری را متحمل شدند: مجازاتی که نه از سوی نیروهای به اصطلاح دشمن، که از سوی نیروهای خودی به آنها وارد شده است.

سربازان زن در ارتش آمریکا به میزان بسیار بالایی هدف سوء استفاده‌های اخلاقی توسط دیگر سربازان و حتی افراد درجه‌دار قرار می‌گیرند و برای گزارش حادثه و گرفتن کمک با مشکلات و موانع بسیاری در سیستم قضایی ارتش مواجه اند.

براساس آمار رسمی پنتاگون، در سال ۲۰۱۱ ، ۳۱۹۲ مورد تجاوز به زنان نظامی در ارتش امریکا ثبت شد. رقمی به همین تعداد نیز در سال ۲۰۱۰ گزارش شده است. اما آمارهای واقعی بسیار بیشتر از این تعداد برآورد شده، زیرا اکثر تجاوزها، گزارش نمی شود و مسکوت می ماند.

یکی از زنان ارتش آمریکا در این خصوص گفته است: "ما شغل خود را از دست دادیم چون گزارش دادیم به ما تجاوز شده است."

سایت دیلی میل با انتشار گزارشی تصویری از سربازان زن آمریکایی که در ارتش به آنها تجاوز شده است نوشت سال گذشته بیش از 26000 مورد تجاوز و سو استفاده جنسی در ارتش امریکا رخ داده است که قربانیان به دلیل ترس از تکرار تجاوز و یا اخراج از کار آنها را گزارش نکرده اند.

این سایت در ادامه می نویسد از هر 7 مورد تجاوز فقط یک مورد گزارش می شود و از هر 10 مورد گزارش فقط یک مورد به دادگاه ارجاع می شود.

این آمار مشکلات اخلاقی در ارتش آمریکا قطعاً ضعف بزرگی محسوب می شود که از این رو تمایل چندانی ندارند که این آمار به بیرون از ارتش راه پیدا کند.

در کشوری که مدعی حقوق بشر است و با چوب حقوق بشری خود دیگر کشورها را می زند، بیشترین آمار جنایات اخلاقی در ارتش آن گزارش می شود و ارتش آمریکا نه تنها به این موضوع رسیدگی نمی کند بلکه شاکیان را اخراج کرده و از این طریق سعی در خاموش کردن شاکیان دارد.

شاید جالب باشد بدانیم که ایران به خاطر آزاد نبودن روابط جنسی ناقض حقوق بشر است و این در حالی است که به خاطر آزادی این موضوع در آمریکا نه تنها تعداد زیادی از زنان دچار افسردگی شده اند؛ بلکه تنها در یک مورد که ذکر شد زنان زیادی به خاطر این موضوع شغل خود را ازدست داده اند.

پرونده حقوق بشری آمریکا درحال حاضر آنقدر سنگین شده است که دیگر هرگاه صدای مسئولان آمریکا به عنوان حقوق بشر بلند می شود بیشتر به لطیفه ای برای جهانیان مطرح می شود.

4 شهریور 1393