h ونگر: فوتبال نسبت به 25 سال قبل خیلی پاک تر شده است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ونگر: فوتبال نسبت به 25 سال قبل خیلی پاک تر شده است ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ونگر: فوتبال نسبت به 25 سال قبل خیلی پاک تر شده است ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ونگر: فوتبال نسبت به 25 سال قبل خیلی پاک تر شده است

ونگر: فوتبال نسبت به 25 سال قبل خیلی پاک تر شده است

ونگر: فوتبال نسبت به 25 سال قبل خیلی پاک تر شده است
Arsene Wenger
...

سایت گل- آرسن ونگر، سرمربی آرسنال، با تحسین از نقش دوربین های تلویزیونی در فوتبال، اعلام کرد فوتبال در 25 سال قبل بسیار کثیف تر بود.

سرمربی توپچی ها معتقد است جهانی شدن فوتبال به بازیکنان خارجی کمک کرده تا در تیم های اروپایی بهتر جا بیفتند و واکنش های منفی نسبت به بازیکنان خارجی کمتر شود.

او در گفتگو با سایت اختصاصی باشگاه گفت:" فوتبال خود را پاکیزه تر کرد زیرا 25 سال قبل خیلی کثیف تر بود. اکنون فوتبال خیلی تمیز تر شده زیرا همه چیز مورد بررسی قرار می گیرد. به یاد دارم که فوتبال اروپا در 25 سال قبل به خاطر اینکه بعضی از بازی ها فیلمبرداری نمی شد، خیلی تمیز و جوانمردانه نبود.

فوتبال اکنون خیلی تمیزتر شده و بازیکنان بهتر همدیگر را می شناسند. من مربی جوانی بودم، فوتبال به اندازه الان یک پدیده جهانی نبود. بازیکنان خیلی خوب یکدیگر را نمی شناختند و تنفرشان از هم بیشتر بود.

امروزه  حتی در جنجالی ترین دربی ها، می بینید که بازیکنان قبل از بازی ها با هم احوال پرسی می کنند . این اتفاق 25 سال قبل رخ نمی داد. میزان تنفر خیلی بیشتر بود  اما الان شرایط خیلی تغییر کرده است."

22 آبان 1390