h دو مدال برنز برای سعید محمدپور (خبر تكمیلی) - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دو مدال برنز برای سعید محمدپور (خبر تكمیلی) ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دو مدال برنز برای سعید محمدپور (خبر تكمیلی) ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دو مدال برنز برای سعید محمدپور (خبر تكمیلی)

دو مدال برنز برای سعید محمدپور (خبر تكمیلی)

دو مدال برنز برای سعید محمدپور (خبر تكمیلی)

دو مدال برنز برای سعید محمدپور (خبر تكمیلی)

...

تهران - 'سعید محمدپور' وزنه بردار جوان تیم ملی وزنه برداری ایران، در رقابت های دسته 94 كیلوگرم پیكارهای وزنه برداری قهرمانی سال 2011 بزرگسالان جهان در فرانسه، صاحب دو مدال برنز در حركت دو ضرب و مجموع شد.

به گزارش ایرنا، هفتاد و نهمین دوره مسابقه های وزنه ‌برداری قهرمانی بزرگسالان جهان كه در شهر پاریس پایتخت فرانسه برگزار می شود، امشب (شنبه) با رقابت های وزنه برداران گروه 'آ' دسته 94 كیلوگرم ادامه یافت.

در این گروه، 11 وزنه بردار از جمله 'سعید محمدپور' نماینده تیم ایران به روی تخته رفتند.

سعید محمدپور در حركت دو ضرب و مجموع به دو مدال برنز رسید و در حركت یك ضرب نیز چهارم شد.

محمدپور در حركات یك ضرب با توجه به اینكه هر سه حركت درخواستی مربیان تیم ملی وزنه برداری ایران را بالای سر برد اما در نهایت از رسیدن به مدال باز ماند.

نماینده تیم كشورمان در حركت یك ضرب، در ابتدا وزنه 173 كیلوگرمی را مهار كرد، سپس وزنه 179 كیلوگرمی را بالای سر برد و سرانجام در انتخاب سوم از پس وزنه 181 كیلویی به خوبی برآمد و كار خود را با همین وزنه به پایان رساند.

در حركت یك ضرب، 'الكساندر ایوانوف' از روسیه با مهار وزنه 186 كیلویی و به دلیل وزن سبك ‌تر به مدال طلا رسید. 'آرتم ایوانوف' از اوكراین با مهار همین وزنه دوم شد و وزنه‌ بردار كره‌ جنوبی با مهار 182كیلوگرم به مدال برنز رسید.

در رقابت های حركت دو ضرب نیز محمدپور ابتدا وزنه 216 كیلوگرمی را مهار كرد اما در انتخاب دوم خود یعنی وزنه 221 كیلویی ناكام ماند كه در حركت سوم خود و با مهار 221 كیلوگرم، دو مدال برنز حركت دو ضرب و مجموع را برای تیم ملی وزنه برداری ایران بدست آورد.

'ایلیا ایلین' از قزاقستان با 226 كیلوگرم در حركت دو ضرب و 407 كیلوگرم در مجموع به مدال طلا رسید، 'روسلان نورالدین اف' با مهار وزنه 221 كیلویی و به دلیل وزن سبك‌ تر نسبت به محمدپور مدال نقره حركت دو ضرب را كسب كرد و مدال نقره مجموع نیز به 'آرتم ایوانوف' از اوكراین با 407 كیلوگرم رسید.

ركورد جهان در این دسته در اختیار وزنه ‌بردارانی از كشورهای یونان و لهستان به ترتیب با 188 و 232 كیلوگرم است ضمن اینكه ركورد مجموع نیز در اختیار وزنه ‌بردار یونانی با 412 كیلوگرم است.

لازم به ذكر است، 'اصغر ابراهیمی' دیگر نماینده تیم ملی وزنه برداری ایران در دسته 94 كیلوگرم، جمعه شب در رقابت ‌های گروه 'بی' به روی تخته رفت.

ابراهیمی با جمع بندی رقابت های وزنه برداران دو گروه 'آ' و 'بی'، در رده‌ بندی نهایی دسته 94 كیلوگرم به مقامی بهتر از چهاردهمی جهان دست نیافت.

22 آبان 1390