h زمزمه‌های حمله به منافقین در لیبرتی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

زمزمه‌های حمله به منافقین در لیبرتی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,زمزمه‌های حمله به منافقین در لیبرتی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,زمزمه‌های حمله به منافقین در لیبرتی

زمزمه‌های حمله به منافقین در لیبرتی

بحران ایجاد شده از تحولات عراق برای سازمان منافقین هر روز تحلیل ها و معادلات جدیدی را برای این گروهک تروریستی به نمایش می گذارد.

رویه سازمان منافقین نشان داده است که در طی فعالیت چند دهه ایشان،هیچ گاه جان اعضای سازمان برای مدیران آن اهمیت نداشته و هرگاه که لازم به نظر می رسید تصفیه سازمانی و حذف فیزیکی در دستور کار قرار می گرفت.

نکته جالب توجه این است که هیچ کس از چنین موضوعی مستثنی نبوده و بعضا اعضای شورای رهبری سازمان نیز در تصفیه سازمانی حذف می شدند.

البته در مناسبات فرقه ای هیچ عملی جنایت کارانه ای غیر قابل اغماض نیست چرا که یک فرقه تنها در مدیر آن ختم می شود.

آنچه قابل ذکر است تاثیر تحولات عراق بر تصمیم گیری رجوی برای نیروهایی است که در عراق سرگردان شده اند.

در روزهای اخیر عناصر منتسب به سازمان مولفه هایی را مطرح کرده اند که بسیار جالب توجه است.

یکی از این افراد اذعان می کند:"مجاهدین پس از رسوایی‌های اخیر داعش دیگر حرفی از «شورای نظامی انقلابیون عراق» و «عشایر انقلابی» در موصل نمی‌زنند و معلوم نیست چه بر سر این «انقلابیون» آمده است. مجاهدین با توجه به عدم وجود حافظه‌ی تاریخی در هوادارانشان می‌کوشند آهسته آهسته از «داعش» فاصله بگیرند.

دخالت هرچه بیشتر مجاهدین در تحولات و درگیری‌های عراق که به دستور مسعود رجوی و با شعار «بیا، بیا» انجام می‌گیرد می‌تواند زمینه‌ساز یک حمله‌ی انتقامی‌ به «لیبرتی» و قتل‌عام مجاهدین بی‌دفاع شود."

زمزه حمله به لیبرتی و مظلوم نمایی برای اعضای باقی مانده سازمان در عراق،اکنون در حالی مطرح می گردد که پس از حمله نظامی آمریکا به عراق و سقوط صدام، منافقین بدلیل جنایاتی که بر مردم عراق تحمیل کردند و یکی از آن نسل کشی کردها و نقش افرینی در انتفاضه شعبانی بوده است هیچ گاه از حمله قبایل و مردم عراق مصون نبوده اند.

آخرین حمله به پادگان اشرف و به هلاکت رساندن 52 تن از اعضای ارشد سازمان یکی از نمودهای بارز این امر است.

حضور داعش در عراق موقعیتی ابهام آلود را برای منافقین ایجاد کرده است که مشخص نیست چه سرنوشتی برای اعضای این سازمان در عراق رقم خواهد خورد.

پس از خارج کردن منافقین از لیست گروه های تروریستی رجوی و مریم قجر دکان موضوعات حقوق بشری را بهترین زمینه برای نقش افرینی در کشورهای اروپایی برگزیده اند.

کشته شدن نیروهای سازمان در عراق می تواند خوراک تبلیغاتی سازمان را برای مدت زیادی تامین کند که عایده های فراوانی برای رجوی دارد.

از سوی دیگر سازمان دغدغه زیادی برای مدیریت نیروهای خود در عراق نخواهد داشت و مدیران آن بهتر می دادند که به محض رسیدن ایشان به کشور ثالث تنها گزینه جداشدن،پیش روی افراد خواهد بود،چه بسا برای سازمان کشته شدن ایشان بهتر از زنده بودنشان دارد چرا که جداشدن افراد به مثابه افشا شدن آخرین معادلات درونی سازمان به حساب می آید.

حال داعشی ها که ابتدا از سوی منافقین مورد حمایت قرار گرفتند و جزئیات همکاری ایشان با داعش افشا شد و نیروهای مردمی خطاب می شدند در روزهای اخیر از سوی سازمان مورد برائت قرار می گیرند.

همه معادلات مربوط به سازمان منافقین در عراق به این سمت و سو می رود که زمزمه هایی برای از بین رفتن اعضای این گروهک تروریستی در لیبرتی به گوش می رسد، باید نشست و دید زمان چه حادثه ای را رقم خواهد زد.

1 شهریور 1393