h همایش مدیریت جهادی با سخنرانی علی اکبر رائفی پور برگزار شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

همایش مدیریت جهادی با سخنرانی علی اکبر رائفی پور برگزار شد ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,همایش مدیریت جهادی با سخنرانی علی اکبر رائفی پور برگزار شد ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,همایش مدیریت جهادی با سخنرانی علی اکبر رائفی پور برگزار شد

همایش مدیریت جهادی با سخنرانی علی اکبر رائفی پور برگزار شد

همایش مدیریت جهادی با سخنرانی علی اکبر رائفی پور برگزار شد

موسی شربت‌دار، معاون توسعه مدیریت آستان قدس رضوی، 30 مرداد ماه در همایش مدیریت جهادی که در مشهد برگزار شد، با اشاره به تأکید ویژه رهبر معظم انقلاب بر مدیریت جهادی، گفت: جهاد از ریشه جهد و کوشش آمده است، جهاد یعنی کوشش و تلاشی خستگی‌ناپذیر، هدف‌مند و با اخلاص.

وی با بیان اینکه ما مدیریت جهادی را در جنگ تجربه و اجرا کرده ایم، افزود: مدیریت جهادی مربوط به دوره و زمان خاص نیست که تاریخ انقضا داشته باشد.

معاون توسعه مدیریت آستان قدس رضوی اظهارکرد: مدیریت جهادی استراتژی و نقشه راه آستان قدس است، این مدیریت مولفه‌های زیادی دارد که از جمله این مولفه‌ها می‌توان به رفتار و ساختار اشاره کرد.

وی عنوان کرد: مولفه رفتاری در مدیریت جهادی به معنای تلاشی خستگی ناپذیر، با اخلاص، پرمنفعت، بی توقف، بی توقع به پاداش و حرکت بر اساس تکلیف و برای خدا است.

شربت دار با بیان اینکه در مدیریت غیر جهادی اتاق مؤید جایگاه یک مدیر است هرچه اتاق بزرگ‌تر شود تشریفات بیشتر می‌شود، ادامه داد: اما در مدیریت جهادی عکس این است یعنی با حداقل امکانات حداکثر بهره برداری صورت گیرد.

معاون توسعه مدیریت آستان قدس رضوی با بیان اینکه در مدیریت جهادی معامله دو طرف که قائده برد برد است مطرح نیست بلکه مسئله ایثار، گذشت و فدا شدن برای یک هدف است، تاکید کرد: در زمان جنگ کسی برای گرفتن جاه و مقام به جنگ نرفته بود.

وی یکی از رفتارهای مدیریت جهادی را ولایت پذیری و کار برای خدا عنوان و اظهار کرد: اگر کاری برای خداست، تشکر برای ما چه تاثیری دارد، در بعد رفتاری علاوه بر ولایت پذیری، ولایت امر است در جهبه اگر دستور بر این قرار می گرفت که در این سنگر باشید و یا این اقدام را انجام دهید، برای جهاد گران فرقی نمیکرد چون بحث ولایت پذیری مطرح بود.

شربت دار با بیان این که هرچه صلاح دستگاه باشد و هر آنچه اهداف باشد ما موظف و مکلف به انجام دادن آن هستیم، بیان کرد: در مدیریت جهادی تلاش خستگی ناپذیر، هدفمند و نتیجه گرا برای رسیدن به قله و فتح سنگر دشمن است، در این راه قرار است بجنگیم و در جنگ شهادت و زخمی شدن نیز در کار است، نتیجه و خروجی این حضور تحول و دگرگونی مثبت و ارتقاء است.

وی با اشاره به اینکه در مدیریت جهادی صرف انجام وظیفه مطرح نیست، عنوان کرد: ما برای مدیریت جهادی نیاز به الگو داریم باید ببینیم اولیاء و ائمه اطهار(ع) چگونه کار می کردند و آیا رفتار و سیره آن ها برای ما یک الگو نیست؟

در ادامه این مراسم علی اکبر رائفی پور، محقق و پژوهشگر حوزه صهیونیسم‌پژوهی، فراماسونری و فرقه‌های نوظهور عنوان کرد: تعاریف متفاوتی از مدیریت وجود دارد که از این تعاریف ما تعریف مدیریت سکولار را قبول نداریم و آن را آفت جمهوری اسلامی می دانیم و از بیخ و بن با آن مشکل داریم.

وی به معنی کلمه جهاد اشاره و اظهار کرد: در قرآن در حدود 41 مرتبه کلمه جهاد تکرار شده است و مستحضر هستید که این کلمه فراتر از قتال است که متاسفانه مردم از حوزه جهاد تنها همین موضوع در ذهنشان مانده است.

وی با بیان اینکه در الگوی مدیریت امنیتی شیعه ای که ایران ارائه داده سوریه آزاد شد و با همین مدیریت عراق در مقابل مثلث سلفی صهوینیزمی تکفیری‌ها قرار گرفت، اظهار کرد: این مدلی است که خاص ایران است و کسی دیگر ندارد و دشمن هرچه تلاش کرد بدل این را با گروهای سلفی و تکیفری ها بسازد نتوانست.

رائفی پور با اشاره به انتخابات روسیه در زمان انتخاب پوتین، عنوان کرد: آمریکایی‌ها می خواستند انقلاب مخملی در این کشور راه بیندازند که مدیران امنیتی ایران به این کشور سفر کردند و با در اختیار گذاشتن تجربیات خود به آنان مانع از این اتفاق شدند.

وی با بیان اینکه مشهد پایتخت جهان اسلام است، ابراز کرد: اگر تکیفری ها برای مشهد برنامه ریزی می کنند و می‌خواهند تئوری وهابی و بهایی را در مشهد اجرا کنند به این خاطر است که می‌دانند مشهد به عنوان پایتخت جهان شیعی شناخته شده است.

این محقق کشورمان، عصر حاضر را با عصر امام صادق(ع) مقایسه کرد و اظهار کرد: در زمان امام صادق(ع) هم هر کس با هر فرقه و مسلکی حرف می‌زد، کسی نبود جلوی آن ها را بگیرد.

وی عنوان کرد: متاسفانه ما یک فیلم در رابطه با حضرت مهدی(عج) نداریم این درحالی است که شبکه های غربی مثل فاکس نیوز به این موضوع پرداخته و امام و پیامبر همراه ایشان را به عنوان دجال و دروغگو معرفی کرده است.

رائفی‌پور بیان کرد: متاسفانه یک سایت در مورد حضرت مهدی(ع) به زبان انگلیسی نداریم این در حالی است که به وفور در فضای مجازی تحریف هایی از شخصیت ایشان منتشر شده است.

وی از آستان قدس رضوی خواست یک شورای مهدویت در این مجموعه تشکیل دهد، گفت: آستان قدس باید جریان فیلم سازی را به دست بگیرد و از امکاناتی که دارد فیلم های خوبی در حوزه مهدویت تولید کند.

این محقق کشورمان با بیان اینکه کسی که می خواهد کار فرهنگی بکند باید حداقل چند بار قرآن را دور کرده باشد تا بتواند بر اساس آن کار را برنامه ریزی و کرده و انجام دهد، گفت: حضرت موسی(ع) چند نکته را برای مدیریت جهادی عنوان می کنند، ایشان در ابتدا از خدا صبر می خواهد و بعد زبان و بیان خوش می‌خواهد تا مفاهیم را به درستی عنوان کند.

1 شهریور 1393