h نام آیت الله مکارم شیرازی به پاپ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نام آیت الله مکارم شیرازی به پاپ ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نام آیت الله مکارم شیرازی به پاپ ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نام آیت الله مکارم شیرازی به پاپ

نام آیت الله مکارم شیرازی به پاپ

آیت‌الله مکارم شیرازی در پیامی به پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان اظهار کرد: ارتباط و همکاری بین رهبران ادیان مختلف جهان برای نجات جامعه بشری را ضروری می‌دانم و قویاً این حملات وحشیانه را محکوم می‌کنم.

در پیام آیت‌الله مکارم شیرازی آمده است: اخیراً برخی مقامات واتیکان از علمای جهان اسلام درخواست کرده‌اند تا در برابر حملات وحشیانه گروه تکفیری داعش علیه مسیحیان و اقلیت‌های دینی در شمال عراق، موضع گیری کنند.

در بخشی از این پیام تصریح شده است: جناب‌عالی نیز پیامی به دبیرکل سازمان ملل فرستاده‌اید و از ایشان خواسته‌اید تا تمام امکانات خویش را برای جلوگیری از خشونت علیه مسیحیان و اقلیت‌های دینی استفاده کند.

در این پیام عنوان شده است: اینجانب ضمن استقبال از این پیشنهاد، هرگونه ارتباط و همکاری بین رهبران ادیان مختلف جهان برای نجات جامعه بشری را ضروری می‌دانم و قویاً این حملات وحشیانه را محکوم می‌کنم و از تمام مسلمین جهان می‌خواهم این جنایات ضدانسانی را محکوم کنند و در این راستا دو نکته را به عرض می‌رسانم:

1. گروه‌های تکفیری بزرگ‌ترین بلای جان بشریت امروز، فارغ از نوع دین و ملیت آنهاست. ما این خطر را سالهاست فریاد می‌کنیم. بنده سه سال قبل در دیدار خود با رئیس محترم شورای پاپی واتیکان با اشاره به خطر گروه‌های تکفیری به ایشان گفتم:

«من هفته‌ای نیست که در صحبت‌هایم کارهای این عده از افراطیون را محکوم نکنم. اعمال این اقلیت افراطی را نباید به حساب اسلام گذاشت».

به‌تصریح قرآن مجید پیامبر اسلام رحمت برای همه جهانیان است. ولی متأسفانه بسیاری از رهبران سیاسی و دینی جهان نه‌تنها در برابر این پدیده شوم سکوت کردند، بلکه بعضاً به حمایت و تأیید عملی آن پرداخته‌اند.

اگر حمایت‌های مالی و تدارکاتی و تسلیحاتی برخی کشورهای غربی و دولت‌های سرسپرده منطقه نبود، گروه داعش و امثال آن امکان ادامه حیات و جنایت و خونریزی وسیع پیدا نمی‌کردند.

2. بنده متقابلاً انتظار دارم مواضع واتیکان در دوره جنابعالی در برابر ظلمها و فجایعی که به نام‌های مختلف انجام می‌شود، صریح‌تر و شفاف‌تر باشد، خواه ظلم علیه اقلیت‌های مسیحی در کشورهای اسلامی انجام شود و یا اقلیت‌های مسلمان در کشورهای غربی و امثال آن. از خداوند متعال برای جنابعالی موفقیت و برای همکارانتان نیز توفیقات بیشتر خواستارم.

30 مرداد 1393