h طراحی اسکناس20هزارتومانی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

طراحی اسکناس20هزارتومانی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,طراحی اسکناس20هزارتومانی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,طراحی اسکناس20هزارتومانی

طراحی اسکناس20هزارتومانی

مجید صنیعی در مورد برخی گلایه‌ها نسبت به کم بودن پول های خرد در چرخه پولی اظهار کرد: تولید و توزیع این پول ها از شرایط مناسبی برخوردار بوده و در صورتی که مردم برای دریافت پول خرد به بانک‌ها مراجعه کنند آنها موظف‌اند تا پول مورد نیاز را در اختیارشان قرار دهند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تمامی بانک از لحاظ پول خرد مجهز بوده و مشکلی ندارند گفت: این در حالی است که بانک مرکزی توزیع کننده پول های خرد بین مردم نیست بلکه بین بانک ها توزیع می کند و متقاضیان نیز می توانند نیاز خود را از طریق بانک‌ها برطرف کنند.

تولید 100 تا 200 میلیونی سکه‌ها

صنیعی با اشاره به آخرین گزارش‌های بانک مرکزی از وضعیت پول‌های خرد بیان کرد: در تهران هیچ مشکی از لحاظ تجهیز این پول ها وجود ندارد، همچنین در بین تمامی شعب بانک‌ها در شهرستان ها نیز شرایط مساعد بوده و به میزان لازم موجود است.

وی توضیح داد: در حال حاضر 100 تومانی، 200 تومانی و 500 تومانی به سکه تبدیل شده‌اند و چاپ اسکناس آنها متوقف شده است؛ بنابراین هر آنچه وجود دارد همان هایی است که در دست مردم باقی مانده است.در عین حال که سکه این پول ها را به هر اندازه که جامعه نیاز داشت تولید و توزیع کرده ایم.

رییس سازمان تولید اسکناس و مسکوک با بیان اینکه تولید هر کدام از اقلام سکه 100،200 و 500 تومانی به بیش از 100 و حتی 200 میلیون قطعه می رسد گفت: این درحالی است که تولید آن ها متوقف نشده و تصیم داریم تا به اندازه ای که تاکنون تولید داشتیم باز هم انجام دهیم.

وی وضعیت اسکناس های 1000 تومانی را نیز مناسب عنوان کرد و افزود: باوجود اینکه هم اکنون ای تی ام ها قادر به پرداخت این اسکناس نیستند در باجه های بانک ها قابل دسترس خواهد بود.

صنیعی با بیان اینکه اسکناس‌های 2000 هزار تومانی نیز به اندازه کافی در سطح جامعه موجود است و مجوز انتشار مجدد آن نیز وجود دارد بیان کرد: اسکناس های 5000 تومانی هم از موقعیت مناسبی در بازار برخوردار بوده و مدام در حال تولید و توزیع است.

وی همچنین به کافی بودن اسکناس‌های 10 هزار تومانی اشاره کرد و گفت: هیچ مشکلی در این مورد نیز وجود ندارد به طوری که تمامی دستگاههای خودپرداز مجهز به این اسکناس ها همچنین ایران چک های 50 هزار تومانی است.

صنیعی یادآور شد که ایران چک های 100 هزار تومانی نیز که اخیرا در بازار توزیع شده‌اند در سال 1387 و 1388 چاپ شد و اکنون نیز در صورت نیاز جامعه تولید خواهد شد.

رییس سازمان تولید اسکناس و مسکوک در مورد چاپ اسکناس 20 هزار تومانی خاطرنشان کرد: این اسکناس در مرحله طراحی قرار دارد و به محض اینکه طرح آن به اتمام رسد به بانک مرکزی و وزیر امور اقتصادی و دارایی ارائه می دهیم و در صورت تایید، چاپ آن در دستور کار قرار خواهد گرفت. منبع: ایسنا

28 مرداد 1393