h احضاریه دادگاه برای نکونام - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

احضاریه دادگاه برای نکونام,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,احضاریه دادگاه برای نکونام,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,احضاریه دادگاه برای نکونام

احضاریه دادگاه برای نکونام

محسن بزرگی معاون حقوقی باشگاه استقلال تهران ضمن اعلام این خبر افزود: احضاریه دادسرا به فدراسیون فوتبال ابلاغ شده است.

این مقام مسئول در باشگاه استقلال تهران یادآور شد: بر اساس احضار صورت گرفته، جواد نکونام موظف است ظرف سه روز پس از ابلاغ برای پاسخگویی به برخی سئوالات در شعبه بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه حضور یابد.

بزرگی در ادامه از اقدام قضایی جدید علیه یک روزنامه ورزشی و حسین کعبی بازیکن سابق تیم ملی خبر داد و گفت: در تماسی که با وکیل قلعه نویی داشتم وی اعلام کرد که طی روزهای آینده از یک روزنامه ورزشی و کعبی شکایت خواهد کرد و احتمالا پس فردا شکایت ثبت می شود.

معاون حقوقی باشگاه استقلال تهران اضافه کرد: البته این شکایت ها از طرف باشگاه انجام نمی شود و وکیل قلعه نویی شکایت ها را مطرح کرده و می کند.

بزرگی همچنین در خصوص آخرین وضعیت شکایتی که پیشتر وکیل قلعه نویی از سه روزنامه ورزشی انجام داده است، نیز گفت: مدیر مسئول و نویسنده یکی از روزنامه های مورد شکایت به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شدند و برای مدیر مسئول و نویسنده یکی دیگر از روزنامه ها نیز احضاریه ارسال شده و طی روزهای آینده باید در دادسرا حضور یابند.

این مقام مسئول در باشگاه استقلال تهران افزود: مدیر مسئول و نویسنده یکی دیگر از روزنامه‌های مورد شکایت نیز در دادسرا حضور یافته و از اتهامات انتسابی دفاع کرده اند.

بزرگی تاکید کرد: در شکایت های صورت گرفته از روزنامه ها، از مدیر مسئول و نویسنده مطلب شکایت می شود، چرا که طبق قانون مطبوعات مسئولیت هر مطلبی که در رسانه مکتوب یا خبرگزاری منتشر می شود با مدیر مسئول است.

وی اظهار داشت: البته اگر یادداشت یا مقاله ای منتشر شود مسئولیت با نویسنده و مدیر مسئول خواهد بود بنابراین کسی نمی تواند بگوید چون فلانی مصاحبه کرده و مطلبی را گفته، نویسنده و مدیر مسئول مسئولیتی ندارد.

بزرگی همچنین در خصوص عناوین مجرمانه مطرح شده از سوی وکیل قلعه نویی علیه تعدادی از روزنامه ها و برخی بازیکنان نیز گفت: این مساله بستگی به مطلب منتشره دارد، اما احتمالا در چارچوب یکی از عناوین مجرمانه شامل توهین، افترا یا نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی خواهد بود.

معاون حقوقی باشگاه استقلال تهران در مورد اقدام صورت گرفته در خصوص مهدی رحمتی بازیکن سابق استقلال که اظهاراتی را علیه قلعه نویی عنوان کرده بود گفت: در مورد رحمتی نیز مدیر عامل باشگاه نامه ای به کمیته اخلاق فدراسیون نوشت و درخواست کرد افرادی که علیه باشگاه مصاحبه کرده اند احضار شوند و اسناد و مدارک دال بر اثبات ادعای خود را ارایه کنند و چنانچه ثابت شد فسادی در هر سطحی در استقلال بوده با افراد فاسد برخورد شود و اگر چنین مساله‌ای نبود قطعا باید طبق قوانین و آیین نامه کمیته اخلاق با کسانی که فضا را ملتهب می کنند برخورد صورت گیرد.

بزرگی اضافه کرد: کمیته اخلاق مانند کمیته انظباطی است و همه کارهای کمیته انضباطی را کمیته اخلاق نیز می تواند انجام دهد.

وی در خصوص امکان مصالحه در شکایت های صورت گرفته نیز گفت: در این خصوص اولا تصمیم با قلعه نویی است و ثانیا وی به دنبال اثبات حقانیت خود است اما مصالحه نیز مکانیزمی دارد و اگر فرد مورد شکایت کسی را واسطه کند احتمال مصالحه نیز وجود دارد البته مستلزم این است شخص ابراز ندامت کند و اشتباه خود را بپذیرد.

بزرگی ادامه داد: اما وقتی پای قانون روی گردن متخلف یا مجرم قرار می گیرد آن موقع طبیعتا طرف دست به دامن افراد مختلف می شود تاواسطه ای برای مصالحه قرار گیرند. منبع: ایرنا

28 مرداد 1393