h درآمد داعش از عراق چقدر است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

درآمد داعش از عراق چقدر است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,درآمد داعش از عراق چقدر است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,درآمد داعش از عراق چقدر است

درآمد داعش از عراق چقدر است

مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در گفت‌وگو با مجله فوکس آلمان که فردا (دوشنبه) مصاحبه کامل آن منتشر می‌شود، اعلام کرد: گروه تروریستی داعش از طریق باج‌گیری و دزدیدن نفت روزانه حدود سه میلیون دلار درآمد دارد.

مسعود بارزانی در این خصوص اظهار کرد: داعش از طریق سرقت بانک ملی عراق در موصل و تکریت به بیش از یک میلیارد دلار دست‌ یافته است.

وی افزود: مردم کردستان منتظر دریافت کمک‌های بشردوستانه و مسلح کردن نیروهای پیشمرگ از سوی آلمان هستند.

بارزانی تاکید کرد: کردها به نیروهای خارجی نیازی ندارند و ارتش کردها خود می‌تواند با افراد مسلح داعش مقابله کند.

وی افزود: ما هیچ کمبودی در تعداد مبارزان شجاع خود نداریم بلکه تنها در تهیه اسلحه‌های جدید و کارآمد با مشکل روبه‌رو هستیم و این در حالی است که گروه تروریستی داعش اسلحه‌های پیشرفته زیادی در اختیار دارد.

بارزانی در نشست مشترک با فرانک والتر اشتاینمایر، وزیر خارجه آلمان در اربیل نیز گفت: آزادی و دموکراسی در اقلیم کردستان، دوستان ما را به این سمت سوق می‌دهد تا در جنگ ما علیه تروریسم به کمک ما بیایند و در نهایت کردستان نقشه‌های تروریستی آنان را شکست خواهد داد.

وی ضمن تقدیر از حضور وزیر خارجه آلمان برای کمک به آنان، تاکید کرد: اقلیم کردستان به ارزش‌های دموکراتیک پایبند است و مسیر خود را طبق آن ادامه خواهد داد.

اشتاین مایر در این نشست نیز به منظور کمک به مهاجران و برای نابودی تروریسم از سوی کشورش مبلغی به ارزش ۲۴.۵ میلیون یورو به کردستان کمک کرد.

وی گفت:‌در این شرایط کردها را در برابر تروریست‌ها تنها نخواهیم گذاشت. منبع: ایسنا

27 مرداد 1393