h کيانوش رستمي قهرمان جهان شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کيانوش رستمي قهرمان جهان شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کيانوش رستمي قهرمان جهان شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کيانوش رستمي قهرمان جهان شد

کيانوش رستمي قهرمان جهان شد

مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان - پاریس کيانوش رستمي قهرمان جهان شد

در هفتمين شب رقابتهاي وزنه برداري قهرماني جهان، کيانوش رستمي وی در حرکت دوضرب با زدن وزنه ۲۰۹ کیلویی قهرمان حرکت دو ضرب و مجموع جهان شد و دو طلای باارزش برای کشورمان به ارمغان آورد . وی در حرکت يک ضرب دسته ۸۵ کيلوگرم به مدال برنز رسيده بود .

«تابناک»، کيانوش رستمي دومين وزنه بردار تيم ايران در رقابتهاي وزنه برداري قهرماني جهان در حالي به عنوان هشتمين وزنه بردار به روي تخته آمد که باقري و رضازاده با فريادهاي گوشزد کننده به کنار تخته آمدند و او را کمک مي کردند تا توانست با قدرت وزنه ۱۶۹ کيلوگرمي را در حرکت اول بالاي سر ببرد. فريادهاي "ماشاالله" که از گوشه و کنار سالن شنيده مي شد مزيد بر علت شده بود تا کيانوش به راحتي در نخستين حرکت يک ضرب موفق باشد.

رستمي براي دومين بار در حرکت يک ضرب وزنه ۱۷۳ کيلوگرم را انتخاب کرد و بالای سر برد و در حرکت يک ضرب دسته ۸۵ کيلوگرم به مدال برنز رسيد.

وی در حرکت دوضرب با زدن وزنه ۲۰۹ کیلویی قهرمان حرکت دو ضرب و مجموع جهان شد و دو طلای باارزش برای کشورمان به ارمغان آورد .

به این ترتیب و پس از مسجل شدن قهرمانی رستمی و کسب مدال طلای وی در حرکات دو ضرب و مجموع ، این وزنه‌بردار دو بار پیاپی به وزنه ۲۱۹ کیلوگرمی که در واقع رکورد جهان محسوب می‌شد حمله کرد که در نهایت با ناکامی در مهار آن نتوانست پس از ۱۷ سال رکورد وزنه‌بردار چینی را جابجا کند.

در حرکات دو ضرب وزنه‌برداران فرانسه و کوبا به ترتیب دوم و سوم شدند و در مجموع نیز پس از رستمی وزنه‌برداران فرانسوی و لهستانی به عناوین دوم و سوم جهان دست یافتند.

21 آبان 1390