h گوشی های فوق العاده ای که از ماه دیگه رونمایی می شوند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

گوشی های فوق العاده ای که از ماه دیگه رونمایی می شوند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,گوشی های فوق العاده ای که از ماه دیگه رونمایی می شوند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,گوشی های فوق العاده ای که از ماه دیگه رونمایی می شوند

گوشی های فوق العاده ای که از ماه دیگه رونمایی می شوند

گوشی های فوق العاده ای که از ماه دیگه رونمایی می شوند
تا کنون در سال ۲۰۱۴ شمار بسیاری از برندهای مشهور، بازار گوشی‌های هوشمند خود را به دست کاربران رسانده‌اند؛ هوشمندهایی نظیر Galaxy S۵  G۳ و Xperia X۲. اما سال ۲۰۱۴ شاید در ماه سپتامبر میلادی یعنی ماه آینده، شاهد بزرگ‌ترین رقابت در بین برندهای معروف بازار گوشی‌ها هوشمند و تبلت‌ها باشد، ولی در ماه آینده چه هوشمندهایی وارد بازار خواهند شد؟ 

به گزارش «تابناک»، ماه سپتامبر را باید ماه پر ‌جنب و جوش بازار گوشی‌های هوشمند دانست. نگاهی به نمایشگاه‌ها و رویدادهای این حوزه از نمایشگاه CES گرفته تا کنفرانس جهانی موبایل در بارسلونا این موضوع را اثبات می‌کند.

تقریبا هیچ ماهی در چند سال اخیر به اندازه سپتامبر سال ۲۰۱۴ برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها پر رونق نبوده است.

در زیر ‌مختصر نگاهی به همه هوشمندهایی که قرار است طبق برنامه در این ماه وارد بازار شوند، خواهیم انداخت.

از شرکت اپل – Apple

همه هوشمندهای بزرگی که در ماه آینده وارد بازار خواهند شد

شاید یکی از مهم‌ترین برندهایی که قرار است در ماه آینده هوشمند محبوب خود را روانه بازار سازد و از مدت‌ها پیش بسیاری از کاربران منتظر آن هستند، شرکت اپل و آیفون آینده است. آن گونه که از هم اکنون در بازار مشخص است، ورود این هوشمند تحولی بزرگ و رونقی اساسی در بازار گوشی‌های هوشمند خواهد بود.

این آیفون جدید بنا بر مشخصاتی که تاکنون از آن منتشر شده، قرار است اندازه ۴.‌۷ اینچ وارد بازار شود. البته گفته می‌شود ‌یک فبلت نیز به همراه آیفون ۶ از سوی شرکت اپل وارد بازار خواهد شد که‌‌ همان آیفون با صفحه نمایش ۵ اینچ خواهد بود که در این صورت رقیبی جدی برای فبلت مشهور سامسونگ از آب درخواهد آمد.

از شرکت سامسونگ – Samsung

همه هوشمندهای بزرگی که در ماه آینده وارد بازار خواهند شد

شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۴ ما‌های پر‌کاری داشته است. گویا این شرکت کره‌ای از اشباع کردن بازار با گوشی‌های هوشمند خود لذت می‌برد؛ برای نمونه، در همین ماه جاری این شرکت هوشمند Galaxy Alpha را روانه بازار ساخته است، ولی بزرگ‌ترین رویداد مربوط به این شرکت را باید مربوط به هوشمند Galaxy Note ۴ دانست که قرار است در ماه سپتامبر روانه بازار شود.

قرار است، این هوشمند‌ ‌روز سوم ماه سپتامبر و در نمایشگاه IFA در برلین رونمایی شود. مانند دیگر دستگاه‌های خانواده Note این هوشمند قرار است بهترین فبلت شرکت کره‌ای باشد. با صفحه نمایشی Quad HD و پردازشگر Qualcomm Snapdragon ۸۰۵ و البته قلم معروف S خود.

از شرکت سونی – Sony

همه هوشمندهای بزرگی که در ماه آینده وارد بازار خواهند شد

شرکت ژاپنی سونی نیز قرار است در نمایشگاه IFA برلین از هوشمند جدید خود رونمایی کند. البته از چند هوشمند که مهم‌ترین آن‌ها را باید Xperia Z۳ دانست؛ هرچند این هوشمند از چند ویژگی رقبای خود عقب است ـ عدم استفاده از صفحه نمایش QHD برای مثال ـ اما سایر مشخصات این هوشمند منجر به آن خواهد بود که همچنان شرکت سونی به عنوان یک رقیب جدی در بازار گوشی‌های هوشمند در صدر باشد.

همچنین گفته می‌شود، شرکت سونی در ماه سپتامبر اقدام به رونمایی از Xperia Z۳ Compact خواهد کرد که خط Xperia Z۱ Compact را ادامه می‌دهد: مدل Z۳ اما در ابعادی کوچک‌تر و جمع و جور‌تر.

از شرکت هواوی – Huawei

همه هوشمندهای بزرگی که در ماه آینده وارد بازار خواهند شدهمه هوشمندهای بزرگی که در ماه آینده وارد بازار خواهند شد

برند معروف چینی یعنی هواوی نیز اعلام کرده است که در روز چهارم سپتامبر و در نمایشگاه IFA اقدام به معرفی یک دستگاه جدید خواهد کرد. البته به نظر می‌آید، ‌این شرکت اقدام به معرفی دو دستگاه هوشمند در این ماه کند؛ یعنی Ascend Mate ۳ و Ascend D۷. در خصوص D۷ باید گفت، به شکل جدی کی رقیب سرسخت برای سایر فبلت‌های بازار خواهد بود که این امر ناشی از مشخصات فنی بسیار خوب آن است: صفحه نمایش QHD و Snapdragon ۸۰۵. البته همه این‌ها صرف‌نظر از واسط کاربری EmotionUI اندرویدی است که قرار است، هواوی در هوشمندهای جدید خود از آن‌ها رونمایی کند.

از شرکت مایکروسافت – Microsoft

همه هوشمندهای بزرگی که در ماه آینده وارد بازار خواهند شد

شرکت مایکروسافت نیز بعد از آنکه کنترل شرکت Nokia را در دست گرفته است، اکنون یک رقیب جدی شده و به بازار سخت افزار‌ها باز‌گشته است؛ البته هرچند به نظر نمی‌رسد ‌این شرکت در نمایشگاه IFA دستگاه جدیدی را رسما رونمایی کند، قطع به یقین تعدادی از پیشتازان Lumia را در این نمایشگاه معرفی خواهد کرد.

یکی از این پیشتازان به احتمال بسیار قوی، دستگاه دوربین محور Lumia ۸۳۹ خواهد بود که یک دستگاه کاملا فلزی با دوربین‌های قدرتمند در جلو و پشت برای بودجه متوسط در بازار است. همچنین گفته می‌شود ‌مایکروسافت یک خبر بزرگ نیز در این نمایشگاه دارد که شاید مربوط به نخستین دستگاه هوشمند پوششی این شرکت ـ ساعت هوشمند ـ باشد.

از شرکت موتورولا – Motorola

همه هوشمندهای بزرگی که در ماه آینده وارد بازار خواهند شد

شرکت موتورولا تاکنون خبری از رونمایی دستگاه‌های جدید نداده است؛ اما قرار است اخبار بسیار مهمی را طی کنفرانس خود در شیکاگو در چهارم سپتامبر به دست دهد. جالب آنکه این شرکت در IFA شرکت نخواهد داشت و مستقیم‌ می‌خواهد با نمایشگاه آلمانی موازی کاری کند.

به سختی می‌توان گفت، اخبار مهم موتورولا در این ماه و این کنفرانس مربوط به چه دستگاه‌هایی خواهد بود. دستگاه هوشمند Moto X+۱، دستگاه فوق‌العاده Moto G و یا ساعت هوشمندی که بسیاری منتظر آن هستند؛ یعنی Moto ۳۶۰. همه این‌ها در سه ماه آینده روانه بازار خواهند شد.

از شرکت اچ تی سی – HTC

همه هوشمندهای بزرگی که در ماه آینده وارد بازار خواهند شد

این شرکت تایوانی البته رسما دستگاهی برای رونمایی ندارد؛ اما شایعات بر این اساس است که در حال کار بر روی چندی دستگاه قابل توجه است. مهم‌ترین آن‌ها شاید مربوط به ساعت هوشمند این شرکت که جایگاه این شرکت را در IFA نگاه خواهد داشت. این شرکت همچنین در حال کار بر روی Nexus ۸ است که گفته می‌شود در ماه سپتامبر رونمایی خواهد شد. این همه صرف‌نظر از HTC One M۸ است که گفته می‌شود، قرار است با سیستم عامل ویندوز فون روانه بازار شود.

26 مرداد 1393