h واردات میوه های فصل ممنوع است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

واردات میوه های فصل ممنوع است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,واردات میوه های فصل ممنوع است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,واردات میوه های فصل ممنوع است

واردات میوه های فصل ممنوع است

جهانگیر عرب در نشست خبری با اشاره به اینکه براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار هیچگونه واردات میوه در هیچ فصلی نخواهیم داشت، افزود: براساس این مصوبه، واردات میوه های فصل ممنوع است.

معاون امور باغبانی وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه مرکبات و سیب به اندازه کافی تولید می شود و هیچگونه کمبودی در زمینه تولید این میوه ها نداریم، گفت: میوه وارداتی در بازار وجود ندارد.

وی تصریح کرد: خسارت برف و سرماه در باغات غرب مازندران به شاخه و تنه درختان وارد شده و به علت کوتاه بودن دوره سرما ریشه درختان مرکبات آسیب ندیده است و از آنجا که محصول مرکبات غرب استان نقشی در تأمین نیاز بازار شب عید ندارد، نیازی به واردات مرکبات برای شب عید نیست.

عرب اظهارداشت: باغات مرکبات شرق استان که تأمین کننده نیاز بازار شب عید است، حدود 30 درصد خسارت دیده که با این حال نیاز مردم را تأمین می کند. وی به باغداران مازندرانی که از سرما و برف خسارت دیدند اطمینان داد با تصویب و ابلاغ اعتبار مورد نیاز، خسارت این باغداران پرداخت خواهد شد.

منبع: مهر

26 مرداد 1393